Wpis z mikrobloga

Wiem że nie unikne wizyty u mechanika ale #!$%@? silnik 1,4 95km przejezdza po 40-45 km w mieście paląc 6,5 litra no cos jest nie tak.
Jakie moga być tego przyczyny i w najczarniejszym scenariuszu najwiekszy koszt?
Do mechanika boje sie jechac bo juz widze jak mnie #!$%@? naciagnie na koszta.
Dodam jeszcze ze #!$%@? dostal wlasciwie z dnia na dzien nie doszło do takiego stanu stopniowo dodatkowo w miedzyczasie odkad mu #!$%@? przejechal raz 77km paląc 6,5 ale nadtepne zalanie znowu 40km (jak na razie nie mam zamiaru tankowac za wiecej niż 30 dopoki tego nie ogarne jeździć w sumie juz tez nie mam zamiaru) Jest szansa ze wskazowka poziomu paliwa jest #!$%@?? (nie wiem nie znam sie)
Renault Megane 1 2002

#mechanika #samochody #auta#auta #renault
  • 37
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kostan32: sprawdź sondę lambda. Zazwyczaj to ona jest winowajcą. Wynik 6.5\100 jak na 95KM w mieście to nie żadna tragedia. Mam w rodzinie Forda 1.4 - 80KM i śmiało spali tyle samo a jest u nas od nowości. Stan silnika idealny.
  • Odpowiedz
  • 15
@Kostan32 Sonda lambda, przepływka, nieszczelności. Jak stoi z mocą? Ubyło?
I błagam, podawaj spalanie w normalnych liczbach x/100km czy coś, a nie jakieś hektopaskale na rok kwadratowy
  • Odpowiedz
  • 1
Ok a Jeśli to lambda to dla takiego zielonego człowieka jak ja mozecie mi w wielkim skrocie powiedziec za co ona odpowiada?
To ona odpowiada za takie kosmiczne pożarcie paliwa? Czy po prostu zaklamuje faktyczny Stan poziomu paliwa?
@kmt187
@Zielony34
@frostdemon
  • Odpowiedz
  • 3
@Kostan32 Odpowiada za sterowanie składem mieszanki paliwo-powietrze, a co za tym idzie jej błędne wskazania mogą powodować przelewanie większych ilości paliwa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kostan32: podaje źle odczyty do komputera i idzie informacja na wtryski, że mają lać więcej. To tak w ogromnym skrócie. Znajdziesz ją przed katalizatorem na wydechu. Odkręcaj po jeździe, jak wydech będzie gorący. Koszta niewielkie.
  • Odpowiedz
Jeśli za duzo przelewalo paliwa to jakies inne urzadzenia albo silnik mogly dostać po dupie?


@Kostan32: Jak robisz krótkie dystanse bez nagrzewania silnika to paliwo mogło rozrzedzić olej ale to byś poznał po tym że oleju mniej ubywa albo wręcz przybywa. Do tego za dużo paliwa przyspiesza zużycie katalizatora. Ale aby odczuć skutki tej usterki musiałbyś zrobić z tym uszkodzeniem z 5-20 tys. km.
  • Odpowiedz