Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@rwL_: idź się dopytaj w spółdzielni czy nie wymienia grzejników z ich dopłatą, mojej babci tak zrobili i zapłaciliśmy grosze za wymianę grzejników na nowe
  • Odpowiedz
@rwL_ wymień na aluminium. Możesz sobie zrobić zabudowę z płyty GK na jakichś profilach na wierzchu półka i postawić kwiatka, ale wyglądać to będzie źle i dodatkowo zmniejszysz sprawność kaloryfera
  • Odpowiedz
@rwL_: szkoda ograniczać przepływ ciepła. Ale jak już się uparłeś to można kupić ażurowe panele do osłonięcia grzejników.
  • Odpowiedz
@Turambar022: ciekawe jak - na trytki?
@rwL_: jak tu niektórzy sugerują, jak masz jak i gdzie to całkiem efektownie wychodzi renowacja takich kaloryferów, tyle że malowanie to absolutne minimum - piaskowanie i lakierowanie daje super efekt tyle że jest pracochłonne, bo dodatkowo żeliwo trzeba dopracować ręcznie przed malowaniem.
  • Odpowiedz
@Turambar022: bez pocisku nie da rady odpisać, nie?

Montowałeś takie coś na żeliwnych grzejnikach "starego typu" skoro takiś cwaniak? ja coś takiego widziałem i ani to estetyczne ani praktyczne, a wygląda jak "chiński szajs" ze sklepu za 3,5. Na youtube wszystko takie proste, nawet podcieranie dupy...
  • Odpowiedz
@rwL_ Zatem należy wyczyścić grzejniki. Ponieważ po lecie zazwyczaj ich zakamarki pokrywa cieńsza lub grubsza warstwa kurzu. Mało kto zdaje sobie sprawę, że to z tego powodu po uruchomieniu ogrzewania w pomieszczeniu przez kilka dni unosi się nieprzyjemny zapach przypiekanego kurzu - wyjaśnia ekspert Strzelczyk.

Okazuje się, że wyczyścić grzejniki warto także z innego powodu. Zanieczyszczenia i kurz rozprzestrzeniają się po całym mieszkaniu, co ma niekorzystny wpływ na nasz układ oddechowy,
  • Odpowiedz