Wpis z mikrobloga

Dwóch developerów z korpo natyka się na leżącego Scrum Mastera. Facet leży z rękoma w kieszeniach twarzą do podłogi. Nie oddycha. Nie rusza się. Nie żyje.
- Stary. I co teraz robimy? - pyta junior.
- Zostaw. Jak go znajdzie BHP to rodzina dostanie odszkodowanie.
- Ale jak to?
- Widzisz, żeby cokolwiek robił?
- Nie.
- No właśnie. Będzie, że umarł w trakcie wykonywania obowiązków służbowych
#humorinformatykow #programista15k #scrum #programowanie
  • 25
  • Odpowiedz
@sztefen_muller: ja tego scruma mam w tej firmie co teraz jestem po raz pierwszy ale już się zwolniłem. Są daily spędy, burndown charty, sprint planning, sprint review, punkty do tasków jakieś takie głupoty. Powiecie mi co robi taki 'scrum master'?
  • Odpowiedz
@LazyInitializationException: tester ma sens ale to powinien być jeden z devow który na 80% programuje a na 20% czasu pełni obowiązki testera xD

albo

UX ma sens ale to powinien być jeden z gafików który na 80% klepie reklamy a na 20% czasu pełni obowiązki UXa xD
  • Odpowiedz
@Boska_Klaudia: prowadzi scruma i wdraża proces agile.
Tyle, ze 95% firm nie chce mieć agile, bo to tez spore obowiązki po stronie biznesu. Chcą udawać adżajl - a nierozumiejący sensu całości scrum master im pomaga tworzyć bańkę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Boska_Klaudia: prowadzi scruma i wdraża proces agile.

Tyle, ze 95% firm nie chce mieć agile, bo to tez spore obowiązki po stronie biznesu. Chcą udawać adżajl - a nierozumiejący sensu całości scrum master im pomaga tworzyć bańkę

@edgar_k: święte słowa. I później powstają chore abominacje nazywane scrumem i wszyscy się dziwią czemu jest gorzej jak było. Panie ten scrum to jakiego gowno
  • Odpowiedz
@sztefen_muller: scrum master ma sens ale to powinien być jeden z devow który na 80% programuje a na 20% czasu pełni obowiązki scrum mastera xd


@LazyInitializationException: nie xD scrum master to zdecydowanie pozycja do zarządzania projektem - to ze 96% firm sprowadza to do kogoś kto robi stendap i wpisuje punkty w excella... no to nie znaczy ze o to chodzi
  • Odpowiedz