Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
Chciałbym podzielić się krótką opinią nt. #toogoodtogo na terenie #krakow - nie będzie to recenzja samej aplikacji (apka jak apka, działa, ma kilka wkurzających problemów - nic co by mnie szczególnie zachęciło czy zniechęciło), a raczej idei za nią stojącej - walki z marnowaniem jedzenia w tym wykonaniu


Mam za sobą ponad 10 odebranych paczek z różnych miejscówek, więc miałem okazję mniej więcej się zorientować jak to wygląda. Trzeba zacząć od tego, że same paczki bywają bardzo zróżnicowane - zdarzyło mi się za 15zl dostać dużą pizzę, napoje, sałatkę i jakieś danie (a więc zapłaciłem wielokrotnie mniej), ale znacznie częściej np za 10zl dostałem dwa ciastka albo porcje makaronu xD

Może wyjdzie ze mnie cebula, ale paczki są raczej takie sobie i zdecydowanie na nich nie oszczędzicie - przykładowo taki Starbucks zazwyczaj daje do paczki za 13zl dwa ciasta i dwie kanapki, zdaję sobie sprawę, że normalnie taki zestaw w Starbucks kosztuje pewnie z 50zl, ale za 13zl bez problemu kupicie dwie kanapki i ciastka w jakiejś Żabce czy innym Awiteksie - owszem to nie Starbucks, ale świeże, wtedy i gdzie się wam podoba - w toogoodtogo idea jest taka, że dostajecie jedzenie, które przeleżało cały dzień, musicie je odebrać sami w określonym czasie (powiedzmy między 20-21 - to zależy od oferty) i miejscu. Apka jest fajną opcja żeby tanio zjeść kanapkę w drogim miejscu, ale tanio zjeść? Nie jestem przekonany

Mam też poważne wątpliwości co do realizacji idei "no waste" - mam wrażenie, że niektóre punkty wręcz rozszerzyły standardową sprzedaż na tę aplikację (choć to może być moje odczucie) - jeśli kojarzycie te paczki z tagu #toogoodtogo to zapomnijcie ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie ma szans, żeby sprzedawca "zgarnął z półki wszystko co zostało" - paczki są wyraźnie limitowane (a więc co się dzieje z resztą zmarnowanego jedzenia? Jest też druga strona medalu - kompletnie nie rozumiem robienia pizzy - że niby ciasto i składniki akurat na jedną pizzę miałyby się zepsuć? Miałem nieraz wrażenie, że sprzedawca po prostu kompletuje paczkę z dobrych produktów, a przecież nie o to chodzi. Jakbym dostał zimną pizzę z rana, której ktoś nie odebrał to ja rozumiem, że to jest walka z marnowaniem żywności. A jak dostaje świeży wypiek to chyba coś jest nie tak

Z plusów - wszystko co dostałem było smaczne, świeże (na tyle na ile świeżą może być kanapka, która przeleżała dzień), niczym się nie zatrułem, ani niczego nie trzeba było wyrzucić - tu wszystko ok

Jeżeli miałbym wytypować najlepszy rodzaj lokali do skorzystania z tej apki to zdecydowanie byłyby to piekarnie - przyzwoite paczki, dobrej jakości chleb (często ciekawy, taki jakiego ludzie nie biorą - z niestandardowymi dodatkami) + jako, że pieczywo świetnie się mrozi, to faktycznie jest to dla mnie przykład walki z marnowaniem jedzenia. Piekarnia 4 chleby musiałaby wywalić - ja pokroje na połówki, zamrożę i będę sobie jadł przez miesiąc. Szkoda, że pozostała oferta w naszym mieście nie daje takiej możliwości

Podsumowując - apka i idea jest ciekawa, oceniam ja raczej pozytywnie, choć po tych kilkunastu paczkach raczej nie będę polował na okazje - może zajrzę od czasu do czasu. Ofertę w #krakow oceniam raczej średnio - ale może to wina tego, że paczki wystawia głównie gastronomia, a tam zwykła kanapka kosztuje 5x więcej niż materiały na nią. Polecam w sumie spróbować samemu, system zakupu i odbioru jest bardzo czytelny i prosty, a ceny nie jakieś wysokie. Nawet jak dostaniecie kiepską paczkę, to te kilka-kilanascie złotych raczej was nie położy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Artykuł nie jest sponsorowany ale jeśli ktoś z toogoodtogo to czyta to chętnie przyjmę pieniążki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#recenzja #cebuladeals #oswiadczenie #zerowaste
  • 10
@powaznyczlowiek: Dzięki za reckę, byłam bardzo zainteresowana aplikacją, od kiedy tylko pojawiła się w Polsce. Niestety w mojej okolicy żadna restauracja ani inny punkt z tego nie korzysta, a jeździć specjalnie do centrum mi się nie opłaca. Myślę że sporym problemem jest też to, że nie dojrzeliśmy wystarczająco jako społeczeństwo do idei nie marnowania jedzenia - wielu wlaścicieli knajp pewnie nie kuma, czemu mieliby sprzedawać jakieś resztki i że w ogóle
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@powaznyczlowiek: w Polsce to na razie #!$%@?, to ma sens wtedy, kiedy supermarkety biorą udział, a nie janusze gastronomii, którzy są skąpi. W Belgii i Holandii można za 4-5 wyłapać pakiety warte co najmniej 30 euro, choć przeważnie jest to 15-20
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NijuGMD: pojawiają się co jakiś czas oferty - trzeba wiedzieć w jakich godzinach odświeżać (idzie to ogarnąć po dniu-dwoch intensywnego korzystania), a poza tym zdarzyło mi się kilka szczęśliwych strzałów (np odświeżyłem wychodząc z pracy, a tu akurat coś dostępne) - fakt faktem 90% czasu nie ma nic lub dwie-trzy stałe nieciekawe oferty xD

Myślałem też żeby napisać bota, który by mi to sam odświeżał i wrzucał powiadomienia na pasek (aplikacja
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NijuGMD: zależy na co polujesz - jak mam coś polecać to Starbucks wrzuca często po 21, przed 16 jest też często wysyp ofert z zupami i obiadami - z odbiorem koło 19-21. Warto też odświeżać koło 10-11 wtedy piekarnie wrzucają popołudniowe oferty