Wpis z mikrobloga

@Kressska: Pisano mi że tak nie powinno się robić, ale... zero suchej karmy dla kotów (dawałem mu ją tylko na początku bo tak karmił go poprzedni właściciel) i sporo surowego mięsa. Kiedy robię obiad, czy to kurczak, czy schab, czy wołowina - kot zawsze dostanie surowe mięso. Pisano mi że to niby niebezpieczne itd. ale kot na takiej diecie jest całkowicie zdrowy. Jak byłem z nim u weta i powiedziałem że
  • Odpowiedz
@Minieri: to wet też mi mówił, że teoretycznie nie powinna jeść suchej karmy, ale ja kupuje taką bezzbożową i ona na niej jeszcze bardziej przytyła. Myślę, że muszę faktycznie ustalić jej stałe pory jedzenia i nie dawać nic pomiędzy. I też czasami daję kitku surowe mięso.
  • Odpowiedz
@Kressska: Sucha karma to dla kotów puste kalorie żeby się napchać i zero wartości odżywczych. Pamiętaj że koty wodę czerpią głównie z pożywienia więc karmienie kota suchym żarciem jest po prostu błędem. Z surowego mięsa kot dostaje wszystko czego potrzebuje. Można oczywiście czasem wrzucić mu do miski suchą karmę, ale podstawową dietą powinno być surowe, świeże mięso.
  • Odpowiedz
@Adam_Malysz: ja kupowałam Porta 21 Feline Finest Sensible, kupowałam też nieco gorszą z Brit (ale po tym szybko przytyła)
@Minieri: ogólnie masz rację, ale mam takie wybredne kitku, że ona raz chce suchą, raz mokrą. Surowego mięśa zje kęsek i więcej też nie chce (wczoraj jej dałam łososia, nie zjadła go...)
  • Odpowiedz
@Minieri: @Kressska: niby coś wiecie, ale nie do końca ( ͡° ͜ʖ ͡°) suchej karmy się raczej nie daje właśnie ze względu na to, że wodę najlepiej kot przyjmuje z mokrej karmy, koty nie piją aż tak dużo, żeby jazda na suchej karmie była dopuszczalna - to raz, dwa, jeżeli chcecie dawać surowe mięso tylko i wylacznie to musicie robić barfa, czyli dodac roznych rzeczy do
  • Odpowiedz
@Wirtuoz: Mój kot nie dostaje tylko samego surowego mięsa, żeby nie było. Nie mam rasowego kota jak ty i jego plebejskie podniebienie zazwyczaj zadowala się średniej jakości saszetką i surowym mięskiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kressska: Mój kot gardzi wszystkim co nie jest mięsem xD Nie zje żadnego warzywa, kaszy czy ryżu z marchewką które gotuję dla psa nie ruszy. Tylko mięso xD
  • Odpowiedz