Wpis z mikrobloga

@Wirtuoz grafiki te poszły do konsultacji do dietetyka zwierzęcego i powiedział, że zmienili jej skład ostatnio i teraz jest w niej więcej podrobów niż mięsa mięśniowego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koleandra: ciekawe, zawsze one stały na podobnym, wysokim poziomie, no nic, może teraz znowu kupię trochę maca, a czytałaś gdzieś jeszcze o tym? Bo jednak te firmy trochę pracowały na swoją pozycję na rynku a każdy wie jak łatwo podpasc, więc ciężko mi uwierzyć że by się mieli tak popsuć
  • Odpowiedz
@Wirtuoz zaufałam profesjonaliście, też wcześniej nie wiedziałam, że tak "poupadła". Co nie znaczy, że jest zła teraz :) Ja mojej kupuję Granatę ostatnio, ale toto dostaje ok. 3/4 dwustugramowej puszki dziennie, bo drobna kotka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Minieri: jak patrzę na zooplusa to każda jedna Sheba za kilogram kosztuje co najmniej 1 zł więcej niż "droga" Feringa za niecałe 15 zł za kilogram. Więc no...
No i kilogram żarcia dziennie, to dla kota o wiele za dużo, więc nie, nie jest to 15 zł dziennie.
  • Odpowiedz
Sucha karma to dla kotów puste kalorie żeby się napchać i zero wartości odżywczych. Pamiętaj że koty wodę czerpią głównie z pożywienia więc karmienie kota suchym żarciem jest po prostu błędem.


Tu raczej głównie chodzi o to, że dieta oparta głównie na suchej karmie będzie prowadzić do chorób nerek, które w przypadku kotów są bardzo niebezpieczne. Dochodzi jeszcze kwestia zbóż, o których wspomniałem poniżej.

Śmietnikowe kitku rasy kot europejski #!$%@?ą myszy i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Minieri: masz tu porównanie cen. ;) Karmy gorsze są droższe, bo są cholernie mocno reklamowane i eksponowane.
Żeby nie było, szanuje, że kota odchudziłeś, ale jednak trochę mnie rozśmieszyło, że 15 zł/kg to niby dużo i że jest to według Ciebie 15 zł na dzień.
Sam mam trzy koty i dziennie razem zjadają niespełna 480g BARFa.
Jotu - @Minieri: masz tu porównanie cen. ;) Karmy gorsze są droższe, bo są cholernie ...

źródło: comment_1581810500Ln1pJGrliEemPMZ7sD4zfI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Nie będę mu kupował karmy za 15zł za kilo

nie będzie kocur żarł za 15zł dziennie


@Minieri: No skoro twój kot żre 1 kg karmy dziennie, to nic dziwnego, że jest gruby XD moje jedzą Feringę, po 200 g na głowę dziennie, za kilogram w cenie 14,5 zł mam 5 porcji, bo kot dobrej jakości karmą (mięsem) bardziej się naje niż gorszą (zboża, warzywa, odpadki).
  • Odpowiedz
@kociorek: @Jotu: @romek898: moja je maca i animonde senior - obie na poziomie 150-200g dziennie, od lat, waga w normie, taki ma apetyt chociaż jest dużą syberyjką. Przeliczniki cen są na puszki 800g i mam pytanie jak koty jedzą takie gramatury? Ja kupuje zawsze 200g, bo dla niej puszka następnego dnia jest już stara i nie ma szans, żeby tknęła coś, co zostało otwarte 24h wcześniej.
nicnieslyszalam - @kociorek: @Jotu: @romek898: moja je maca i animonde senior - obie ...

źródło: comment_1581841610uhgoS8uScoJQAIklfhSX0U.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nicnieslyszalam: my otwieraliśmy i od razu do pudełek szczelnych i do lodówki, albo to jak robi moja mama psu - otwiera puszkę, dzieli ją na odpowiednią ilość porcji i mrozi część.
  • Odpowiedz
@Jotu: No to wygląda na to że jestem debilem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Spróbuję z tymi karmami, chociaż myślę że kot ma teraz odpowiednią dietę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Minieri: to mimo wszystko pamiętaj, że głównie na surowym mięsie, bez suplementacji, może po dłuższym czasie mieć jakieś braki i niedobory. Pilnuj tego.
  • Odpowiedz