Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jaką ilością butelek itp. dysponujecie, ja 8 kratek po 20 butli 0,5 + jakieś kilkanaście 0,33 ostatnio naszła mnie myśl czy nie zainwestować w jakiegoś jednego czy dwa kegi na pewno ułatwiło by to proces butelkowania. Może ktoś rzuci jakieś spostrzeżenia?

#piwowarstwo #piwo
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hubi-hubi: w pet masz na myśli plastik? Bo jeśli tak to myślałem o tym ale nie chcę dokładać cegiełki kolejnej do ton plastiku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yneb: pet. Jeżeli umiejętnie zdejmiesz fitting to pety można wykorzystywać wielorazowo. Więc jest deal. Mam znajomego z multitapu, który świeże pety po piwkach dawałby za darmo. Umyć, zdezynfekować, nalewac i gazować. Ale póki co trochę kasy już włożyłem w sprzęt i nie chce swirowac, bo koszt głowicy, węży i butli z co2 to ok 300 zł+.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hubi-hubi: jeżeli wielo razowo to pomysł sensowny, na minus kega w moim przypadku jest fakt że sporo butelek rozdaję bo znajomi rozsiani po Polsce, a keg fajnie sprawdziłby się przy spotkaniu domowym. Póki co kapsluję Gretą, 4 rok daję radę czekam aż się zepsuje żeby kupić pionową.
@yneb: Z kega też możesz rozlać do butelek część piwa przeciwcisnieniowo (lub nawet prosto z kranu jeśli do szybszego wypicia). Kolejnym plusem jest sztuczne wysycanie co2, które jest game changerem jesli chodzi o wszelkie ipki oraz piwa bardzo mocne.
@yneb: ja cały czas pozyskuję butelki od znajomych/kupuję ciekawe nowości/wymieniam obecne zielone butelki na ciemne. Cały czas patrzę, czy nie ma jakiejś odpowiedniej oferty na keg pepsii