Wpis z mikrobloga

Strasznie mnie śmieszy to gadanie o tym, jak to bańka zaraz nie pęknie i to z jakim hukiem. Tymczasem popyt na mieszkania ciągle rośnie. Kupiliśmy z żoną mieszkanie w #krakow, sprzedaż ruszyła w kwietniu 2019, inwestycja na 90 mieszkań od kawalerek po trzypokojowe 71 m2. Zarezerwowaliśmy upatrzone mieszkanie dzień po rozpoczęciu sprzedaży. Miesiąc później 1/3 mieszkań była zarezerwowana. Mamy połowę lutego, zostało 13 mieszkań, a w międzyczasie zdążyli podnieść ceny o 7–12% w zależności od mieszkania. Do lata pewnie wszystko zejdzie. Termin oddania?
Listopad 2021 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Prawie wszystkie mieszkania wykupione na ponad półtora roku przed oddaniem inwestycji. .( ͡° ͜ʖ ͡°)
#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
  • 18
@Wychwalany: Nie spodziewam się żadnych obsuw, poprzedni etap oddali przed terminem, a teraz również wyprzedzają harmonogram. Projekt zmian lokatorskich zaakceptowany, więc wykończenie bez większych robót bo już wszystko będzie tak, jak chcę włącznie z wszystkimi instalacjami. Jak się chce mieć wybór co do mieszkania i nie przepłacić, to trzeba się uzbroić w cierpliwość. ¯\_(ツ)_/¯
@Drmscp: popyt na nieruchomości rośnie głównie dlatego, że stopy procentowe nie nadążają za inflacją. Żeby oszczędności nie topniały, to ludzie lokują je w mieszkania. Dowodem na to jest fakt, że większość tych mieszkań idzie za gotówkę. Bańka, nie bańka... Mieszkanie kupiłeś w jakiejś fazie cyklu gospodarczego i za jakiś czas może być taniej, a może być i drożej.
Dowodem na to jest fakt, że większość tych mieszkań idzie za gotówkę


@dzyndzla: skad takie informacje masz? jakies zrodla? sprzedalem mieszkanie ostatnio i kupujacy brali kredyt
wszedzie gdzie nie poczytam widze ze wiekszosc ludzi bierze kredyty
to co mowisz ma poparcie gdzies? czy tak o sobie przeczytales na wypok.ru?
nie jest już tak, że kredyt się dostanie wchodząc z ulicy


@Drmscp: uwierz mi, że jest i ja jestem tego przykładem. Gdyby nie to, że w razie problemów rodzice mi pomogą to w życiu bym kredytu na mieszkanie nie wziął, a bank przyjął mnie z otwartymi ramionami. Pierwsza UoP na rok, kredyt dostałem po 3 miesiącach tej umowy. Wypłata, jak to na pierwszej umowie po studiach, nie jest duża.
Pierwsza UoP na rok, kredyt dostałem po 3 miesiącach tej umowy.


@Ogau: Czyli standard, a jest trudniej bo przed bańką w 2008 można było dostać kredyt bez wkładu własnego chociażby, a nawet na 110% i więcej wartości nieruchomości. https://media.pekao.com.pl/pr/19112/boom-na-kredyty-hipoteczne Artykuł z 2004, deklarację zdolności kredytowej otrzymywałeś podczas wizyty w oddziale i na podstawie samego zaświadczenia o dochodach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Drmscp: a teraz wkład własny kredytuje się pożyczką gotówkową, więc za wiele się nie zmieniło. Ważne tylko żeby pożyczkę brać już po decyzji o kredycie hipotecznym.
@miesnakrowa: Gdzie, w Krakowie? Pracę tu mamy, okolica nam się bardzo podoba bo mieszkamy tu już 6 lat. Dookoła zielono, infrastruktura blisko, do autostrady 2 minuty gdybym chciał jechać do rodziców albo teściów na Podkarpacie. Akurat jeśli chodzi o miejsce do osiedlenia się na dłużej, to narzekać nie mam na co. ;-)