Wpis z mikrobloga

Ja: - Mimo trzymania na lokacie moje oszczędności tracą na wartości przez inflację.
Kolega: - To nie trzymaj w banku tylko w gotówce w domu. Ja tak robię i nie tracę.

Jak w tym kraju ma być normalnie?

#pieniadze #oszczedzanie #banki
  • 78
  • Odpowiedz
@kawior2007: gdzie kupować złoto żeby się nie wypieprzyć w żaden wałek? Jak będę miał taki kawałek złota i przyjdą trudne czasy to kto ewentualnie idę mnie to potem kupi za hajsu? Pytam poważnie. Póki co planuje kupić trochę dolarów żeby mieć jakąś obcą walutę w domu.
  • Odpowiedz
@1918: No niestety ale wiele osób w Polsce nie posiada elementarnej wiedzy na temat finansów oraz ich mechanizmów działania. Wielu znajomych których znam ma podobnie. Ale w sumie dobrze, że kolega oszczędza. Bo z tego co czytałam to praktycznie 60% Polaków nie ma pieniędzy na przeżycie kilku miesiecy. I nie chodzi tutaj o fakt, ze niewiele zarabiaja ale o fakt że wydają oraz nie są w stanie zaoszczędzić. Swoją drogą
  • Odpowiedz
@marta_am: to zależy jak biegasz pomiędzy bankami korzystając z promocyjnych lokat dla nowych srodkow/nowych klientów mozna miec 3% srednio rocznie (w 2019) co nie jest szałem ale zawsze coś. Można tez skorzystac z promocji bankowych gdzie za zalozenie konta dostaje się np. +100 zł co podnosi oprocentowanie srodków do np. 5% dla 10000 zł / 32% przy 1000 zł tak jest w promocji ING
  • Odpowiedz