Wpis z mikrobloga

Przed chwilą udało mi się osiągnąć kolejny poziom w grze #super2048. Przejście z pułapu 8388608 (2^23) na 16777216 (2^24) zajęło mi 2 lata i 7 miesięcy, czyli zrobiłem to trochę szybciej niż w zakładane wówczas 4 lata.

Osiągnięcie nowego poziomu nie odblokowało żadnego bonusu. Być może kolejny poziom coś ukrywa. Do zobaczenia za jakieś 7 lat, gdy uda mi się wbić kolejny poziom - tym razem będzie to 2^25.

Link do poprzedniego wpisu. Wszystkie wpisy można przeczytać oczywiście pod tagiem #super2048.

#2048 #gryandroid #matematyka
Wykopaliskasz - Przed chwilą udało mi się osiągnąć kolejny poziom w grze #Super2048. ...

źródło: comment_15816264568kXfi6l9bsFs7qPKctp2F6.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
@wodzik: Wydaje mi się, że da się więcej, mam wrażenie że kombosy są punktowane lepiej (jak w jednym ruchu podniesiesz wartość dwóch bloków), a jeżeli nie no to sytuacje w których spawnuje się czwórka są wyjątkowo niekorzystne, bo mogłaby w tym miejscu pojawić się dwójka, dostajesz punkty za łączenie z inną dwójką, i dopiero potem punkty za 4+4.

Screenshot to efekt wieloletnich treningów XD Podejście wykonane w jakieś 20 dni,
  • Odpowiedz
@fordern: wynik końcowy to już pierdoła w porównaniu z wymaksowaniem planszy. Ja raczej po wymaksowaniu 4x4 sobie odpuszczę na jakiś czas. Tylko nie mam pojęcia w co będę teraz grał, bo co bym nie zainstalował, to wszędobylskie reklamy mnie tak wkurzają, że nie jestem w stanie pograć na tyle długo, żeby wiedzieć czy mi się dana gra spodoba na dłużej... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Robisz to jakimś algorytmem?


@Spajkuss, @DryfWiatrowZachodnich: Algorytm w sensie automatycznego programu do poruszania, czy w sensie konkretnego planu działania? Żadnych programów nie używam - wszystko ręcznie. Jeśli chodzi o plan działania, to przy tak dużej planszy nie jest to potrzebne. Można robić wszystko losowo. Robiłem kiedyś przez kilkanaście minut losowe ruchy i nawet nie zbliżyłem się do zablokowania. Z wygody stosuję jednak typową taktykę używaną podczas standardowej gry
  • Odpowiedz