Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi ktoś, tak jak niedzielnemu graczowi kilka rzeczy odnośnie diabolo 3?
Przeglądam "oficjalne" poradniki żeby się czegokolwiek dowiedzieć, to jest to opisane w języku dla debili i nic z tego nie wynika. Coś w rodzaju "Chcesz zdobywać więcej przedmiotów - musisz więcej grać". A jak przeglądam poradniki społeczności na forach lub na youtube, to opisane one są niezrozumiałym dla laika językiem przez kogoś kto gra w diablo kilka lat i porozumiewa się skrótami lub nazwami, które nie występują w polskiej wersji (np "paragony").
Warto też wspomnieć o tym, że większość z nich została opublikowana w 2016 roku ¯\_(ツ)_/¯

1. Skończyłem tryb fabularny na jednej postaci, pograłem troche i zdobyłem 130 poziomów mistrzowskich (paragonów). Stworzyłem niedawno postać sezonową i zrobiłem na niej dopiero kilkanaście paragonów. I co mi po tym? Co się stanie z tymi paragonami postaci sezonowej? Zostaną przeniesione na postać niesezonową w stosunku 1:1? Bo z tego co zrozumiałem postać po zakończeniu sezonu staje się niesezonowa i to na nią zostają przeniesione te paragony? Jeśli tak to nie widze więkego sensu grania tymi postaciami sezonowymi, bo progres zachowuje się na postaci, którą nie będe grać w przyszłym sezonie bo wtedy będe musiał stworzyć nową.

2. Przy tworzeniu postaci sezonowej jest opcja "odrodzenia", czyli przeniesienia postaci (tej niesezonowej) na sezon, z tym że zaczne od pierwszego poziomu. Czy od razu, mając pierwszy poziom doświadczenia będe mógł rozdać te 130 pkt mistrzowskich? Bo widziałem filmik na YT jak ktoś 600 pkt w ten sposób rozdał, na postaci z pierwszym lvlem.

3. Jak zdobęde jakieś pierdoły typu zwierzak na sezonie, to będe mógł go potem używać na każdej klasie postaci, czy będzie to przypisane do tej konkretnej postaci, którą w sezonie to zdobyłem? To samo pytanie tyczy się elementów kosmetycznych.

4. Grając na postaci niesezonowej zdobyłem kilka itemów o nazwie "strony kultysty". Do czego one służą?

Dla weteranów te pytania są pewnie banalne, ale ja nie znalazłem na nie jasnych odpowiedzi w necie. Na hasło "diablo 3 paragony" wyskakują mi poradniki jak je farmić, ale żadnego, który by tłumaczył co się z nimi dzieje. I tak ze wszystkimi które zadałem. Gram solo (bo nie lubie gildii/klanów itp) więc nie mam nikogo, kto mógłby mi te banały wyjaśnić ()

#diablo3
  • 7
@KimDzongJaroslaw Paragony się nie sumują, tylko zdobyte doświadczenie. Powyżej 800 dostajesz punkty jedynie w pierwszej zakładce, gdzie zwiększasz swoją główną statystykę - siłę, zręczność lub inteligencję. Jedyny progres w grze to robienie coraz wyższych szczelin i wspinanie się na drabince - lista 1000 najlepszych graczy daną klasą.
Po zakończeniu sezonu, doświadczenie dostają wszystkie Twoje postacie niesezonowe po równo. Przy czym, dla przykładu, postać z 500 paragonem dostanie ich 50 ale już postać
@rainkiller: Jeśli nie jestem w stanie znaleźć dobrych polskich poradników, które jestem w stanie zrozumieć, to język angielski mi teog nie ułatwi ¯\_(ツ)_/¯

@Ademu: Czyli jeśli zdobęde np 500 paragonów w sezonie, to doświadczenie zostanie podzielone proporcjonalnie dla każdej postaci? Jak dobrze rozumiem to im więcej ma się paragonów, tym więcej doświadczenia wymaga wbicie następnego? (jak z lvlami?).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KimDzongJaroslaw:
1. Nie sumują ci się poziomy paragon tylko zdobyte doświadczenie.
2. Odrodzenie resetuje ci postać do golasa (tak jakbyś tworzył nową). Zostaje ci tylko czas gry daną postacią.
3. Kosmetyka jest dzielona na postacie sezonowe/nie sezonowe i współdzielona między nimi. Przedmioty/paragony są dzielone na sezon/nie sezon i dodatkowo na hardcore i nie harcore.

Mówisz, że szukałeś w google? Wszystkie odpowiedzi tutaj są:
https://eu.diablo3.com/pl/game/guide/gameplay/seasons
https://eu.diablo3.com/pl/blog/17152343/end-of-season-what-to-expect-1-27-2015
@manikcs: Pierwszy poradnik widziałem, ale to jest jeden z tych które opisałem, że traktują tematy pobieżnie.
Drugi z tego co przejrzałem wygląda całkiem spoko, jak będe miał więcej czasu to się w niego wczytam, myślę że odpowie na większość moich przyszłych pytań ( ͡º ͜ʖ͡º)
Rozumiem, że wszystko zawarte w drugim jest aktualne, mimo że jest on z początku 2015 roku ( ͡º ͜ʖ