Wpis z mikrobloga

Mirunie, ktoś miał styczność z Twingo 1.2 16v a dokładniej silnikiem D4f? (montowane też w Clio)?

Mam takiego pacjenta, gnój spala 12,5l i nie mogę dojść do tego co mu dolega.. Rozumiem zwiększone spalanie z uwagi na zmęczenie jednostki, ale dwukrotnie większe trochę do mnie nie przemawia.

Odma drożna, filtr powietrza i świece nowe, wyczyszczony dolot z przepustnicą, brak oporów toczenia na kołach/hamulcach. Została mi jeszcze lambda i ewentualne cewki do ruszenia. Allegrowe OBD2 wyrzuca jakieś błędy nie pasujące do dokumentacji.

#renault #motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 18
@Sanity: Nic się nie ulewa jeśli chodzi o układ paliwowy. Drożny i czysty.
Pluł olejem w dolot przez zatkaną odmę, naprawione, wyczyszczone ale dalej pali jak smok.

Jakie powinny być napięcia lambdy poprawnie? Niby widziałem te wykresy ale nic mi nie mówią, znalazłem na szybko w necie "Prawidłowe napięcie powinno wynosić mniej niż 0,4 V przy mieszance ubogiej i więcej niż 0,6 V przy bogatej." ?
@Heady1991: Ta ma zmienioną głowicę na 16 zaworową, przez co zyskała 15 kunia mocy, ale wątpię by to się przekładało na takie żłopanie benzyny. Ta jednostka nie należy do wybitnie oszczędnych, ale przypadek opa jest patologiczny. Nie zapominajmy też, że takie Twingo waży tyle co gówno.
@MrTurtle: Doszukiwałbym się raczej problemu za kierownicą. Wielu ludzi ma ogromny kłopot ze zrozumieniem co znaczy oszczędna jazda. Podpowiem, że jazda na emeryta jest złotym przepisem na gigantyczne spalanie. Musisz się jak najszybciej rozpędzić do limitu prędkości na danej drodze, dosłownie z butem w podłodze (minimum 70% mocy). Im wolniej tym gorzej (tym większe spalanie).
@MrTurtle: odgrzewam kotleta po tygodniu, ale dopiero teraz przejrzałem tag. Jeśli nie udało Ci się wyeliminować problemu, to opiszę Ci błędy z OBD:
P105A - błąd systemu zasilania paliwem, u mnie wynikał ze źle dostrojonego LPG, u Ciebie wynika z kolejnych błędów (komputer wykrywa przy tym błędzie mieszankę zbyt ubogą lub zbyt bogatą, jaka to odchyłka - można sprawdzić przez DDT2000),
P1028 - błąd czujnika pedału hamulca,
P1046 - błąd sondy