Wpis z mikrobloga

@RedBulik: Ech, wykopki, wykopki. Niskie wymagania, "bo ja to umiem".
Tylko już nie myślicie krok dalej i nie potraficie wywnioskować z tych wymagań jak ta praca będzie wyglądać...

A będzie to #!$%@? non-stop na nogach, podłączanie kompów, układanie kabli, robienie za tragarza (monitor, drukarka - komputerowe rzeczy, więc niech nosi "informatyk"), podłączanie sprzętu, support, jazda własnym samochodem kupić toner/tusze bo się skończyły, a w międzyczasie konfigurowanie tego wszystkiego, itp. itd.
  • Odpowiedz
No tak jak pisze, tutaj byle cep bez umiejętności zarobi na produkcji 3000+ na czysto. Dużo jest u mnie ludzi po szkole średniej, czy nawet uczniów dorabiających po lekcjach.


@RedBulik: na produkcji zarobisz 3k na czysto to fakt, ale sufit w tym obszarze jest na poziomie 3.5-4k a zanim do niego dojdziesz to minie 10lat. Poza tym jak ktoś się interesuje IT to na #!$%@? mu iść na produkcję i
  • Odpowiedz
@RedBulik: ja w wakacje po maturze #!$%@? na budowie 6 dni w tygodniu po 10h za 10zl/h + wyżywienie i transport i znajomi mi zazdrościli, że spoko fuchę wyrwałem. Miałem prawie wszystkie umiejętności wymienione w ogłoszeniu. Taka pracę wtedy bym wziął z pocalowankem ręki. Pamiętajmy, że 19 latek to zazwyczaj jeszcze dzieciak co będzie przychodził co drugi dzień na kacu i poza jakaś tam teoria wszystkiego się będzie dopiero uczył
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JanDzbanPL: Zagłębie meblowe na skrzyżowaniu łódzkiego, wielkopolskiego i opolskiego. Setki firm małych i dużych. Sam na CNC wychodzę średnio 3,5k (nie miałem wcześniejszego doświadczenia), luźna praca. 3k to tutaj absolutne minimum, chyba, że jesteś kobietą lub Ukraińcem. A jak ktoś się ciężkiej pracy nie boi, to jako tapicer tutaj w niektórych zakładach wyjdzie nawet na 7k, albo i więcej.
  • Odpowiedz
@RedBulik: I na "produkcji" zużywasz swoje siły witalne składając jakieś gówno czy inne wihajstry, a jedyny awans to uścisk ręki prezesa. Robota fizyczna to ostateczność, o ile nie jesteś młotem z zagrożeniem z każdego przedmiotu.
Zamiast tego dostajesz robotę w stylu "jak wszystko działa to pijesz kawę i jesz ciastka" a jak coś nie działa, to googlujesz rozwiązanie i je wdrażasz. Na spokojnie dostajesz jakieś proste serwery czy tam stronę
  • Odpowiedz
@RedBulik: Ale ty umiałeś ogólnie obsługiwać CNC, że Cię zatrudnili rozumiem? Ogólnie to polecasz robić jakiś kurs czy coś na CNC bo mnie tak #!$%@? już robota, że bym się chyba przebranżowił :P
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@schreder: Wszystkiego musiałem uczyć się sam, taki zakład. Ale CNC przy drewnie jest o wiele prostsze niż np. do obróbki metalu. Idź gdzieś na przyuczenie najlepiej :)
  • Odpowiedz