Wpis z mikrobloga

Przyznam szczerze, że jestem poirytowany przeglądaniem ofert sprzedaży #mieszkanie
srednio 1 oferta na 10 ma zamieszczone zdjęcie widoku okolicy w którym znajduje się sprzedawane mieszkanie.
Dla mnie to bardzo ważna informacja, bo co mi po tym jak budynek jest wyremontowany w środku, jak okolica patologiczna, że tak powiem. Fakt, czasem jest napisana lokalizacja czy też nazwa ulicy ulica, ale często jest informacja nieprecyzyjna.Konkretny numer budynku to tak samo rzadkość jak i zdjęcia "podwórka" o którym napisałem wcześniej. A kto ma czas jechać z pośrednikiem do 30 lokalizacji, aby osobiście zobaczyć jak wygląda okolica.

#zalesie #nieruchomosci
  • 20
bo się #!$%@? pośrednicy boją, że pojedziesz sam i nie zapłacisz im prowizji 3 procent od 400k za otworzenie drzwi


@BajerOp: o tak! pośrednicy zasługują na osobny wpis. Jednak mimo wszystko wolę kupić mieszkanie przez biuro nieruchomości, bo to jednak mniej papierologii później.
@scriptkitty: zgadzam się w pełni. Jednak problem pojawia się, gdy w ogłoszeniu podana jest tylko dzielnica, albo ulica. A ja już nauczyłem się, że wizualnie budynki nawet w ramach jednej ulicy mogą się diametralnie różnic.
@przemek89x: jak nie masz czasu sobie pojeździć to odpuść sobie szukanie, te kilka zdjęć często nie dają pełnego obrazu sytuacji. Z resztą, ja bym ci wrzucił zdjęcia mieszkania i byś poleciał kupił, a za jakiś czas byś pluł sobie w twarz bo za oknem postawili kolejny. W Krakowie jak kupujesz coś to należy sprawdzać co może pojawić się w pobliżu, 8 m okno do okna i przez godzinę świeci słońce w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@przemek89x: tyle samo, to tylko podpisanie umowy i aktu. Nie ma znaczenia czy biuro czy nie, chyba że nie potrafisz wpisać numeru kw na stronie rządowej i zobaczyć czy w dziale iv nie ma obciążeń.

Za to taniej o kilkadziesiąt tysięcy.
@Sl_w_k_1: mam znajomych, którzy kupowali mieszkanie od pośrednika, jak i bezpośrednio od sprzedającego. No Ci drudzy jednak więcej latali, po urzędach, notariuszach, bankach, sprawdzali księgi, kto jest zameldowany, przepisywali liczniki, telefon TV itp. Jednak lepiej gdy zrobi to biuro nieruchomości za kilka złotych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Matrioszkawkieszeni: tylko jeśli ma podpisaną wyłączność. A jeśli ma to jest debilem, bo obecnie sprzedaż mieszkania jest łatwiejsza od sprzedaży bułek.

Dobrze wiem jak to działa. Oni chcą wydebic podpis od Ciebie na umowie pośrednictwa.
@BajerOp: malo ktore biuro zdecyduje sie na wspołprace bez wylacznosci bo kazde chce zarobic
wielu ludzi sie nie zna podpisuja to i tamto a potem sa uwiazani
przy sprzedazy pierwszego mieszkania tak sie naciąłem i nie uwazam sie za debila po prostu nie wiedzialem o tym nigdzie tego nie ucza a zeby wszystko czytac to czlowiek by zwariowal szczegolnie na poczatku jak jest swiezy w takich sprawach
@przemek89x: pozwala, chociaż takie niby gorsze miejsca mogą mieć większy potencjał niż jakieś lepsze mieszkania. Warto zobaczyć co i jak bo niektóre mają fajną lokalizację, ogród po środku, a w środku to są nory, że szkoda gadać.
Są też takie gdzie wszystko jest pięknie tylko parędziesiąt metrów dalej wiecznie stoi korek na drodze.