Wpis z mikrobloga

Konrad z Ulam Labs wziął pod lupę temat Flaska i jak mówi, nie jest w stanie znaleźć żadnego powodu, który racjonalizowałby wybór go jako dobrego frameworka. Radykalna teza. Sprawdź, jak to argumentuje, wyliczając elementy, które ukazują go w tyle za m.in. Django i Pyramid

https://bulldogjob.pl/articles/1140-flask-daje-raka

#python #naukaprogramowania #programowanie
Pobierz Bulldogjob - Konrad z Ulam Labs wziął pod lupę temat Flaska i jak mówi, nie jest w st...
źródło: comment_1581420770GKo3e3MfmuX7bgw1YVr9Rv.jpg
  • 9
@Bulldogjob: Zgadzam się w pełni, problemy zaczynają się już nawet w minimalistycznych projektach no ale w swoim czasie był sensowną alternatywą dla django dla malutkich projektów.
Pojawia się coś nowego (najlepiej asynchronicznego)?
Wreszcie jakiś konkretny artykuł, jako dopiero uczący się, nie jestem w stanie zweryfikować prawdziwości tych wniosków, ale wygląda ok. Miałem chec użyć Flaska do swojego projektu (z założenia apki o dość niewielkiej funkcjonalności), ale wygląda na to od razu lepiej postawić to na Django.
Na polskim rynku też lepiej Django stoi, ale myślałem, że to że względu na to, że korporacje przyzwyczaiły się do starszego wiekiem frameworka.

@FadingTears jesteś w stanie coś
Pojawia się coś nowego (najlepiej asynchronicznego)?


@oczkers: Django jest przepisywane na async, Tornado ma się dobrze, biblioteka aio ma też wszystko co potrzebne, i jak wyżej Starlette od twórców django-rest-framework
Z ciekawości rzuciłem okiem na ofertę od Ulam Labs (firma autora) i wymaganiach w ogłoszeniu o pracę znalazłem:

knowing one Python web framework (except Flask because Flask is a cancer)

...preferably experience with one noSQL database (MongoDB does not count)


Nie wyobrażam sobie jak można powiedzieć potencjalnemu kandydatowi że jego doświadczenie jest do dupy bo pracował w technologii którą ktoś uważa za "raka" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dużo