Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@Huberto606 to już nie wiem kogo słuchać. Ja sobie całe życie zmienialem biegi ze sprzęglem. Czy to simson czy wr250 czy teraz ktm lc4. A ludzie mi mówią że w ten sposób niszcze skrzynie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@S007: nie wydaje mi się, by sprzęgło służyło wyłącznie do ruszenia, a reszta jego funkcji to funkcje ozdobne.
Wprawdzie da się zmieniać biegi w obie strony, bez sprzęgła, choć niektórzy mówią, że tylko w jedną stronę jest ok, a w drugą nie zalecają.
Poczekaj na wypowiedź kogoś kto zna się na mechanice, a chyba jeden mirek ma spore doświadczenie jeśli chodzi o moto.
via Android
  • 0
@jaceks653 jeżdżę lc4 ale tak badziej turystycznie. Nawet manetki do połowy nie odkrecam. Czyli mogę dalej sobie ze sprzęglem zmieniać biegi ?
@z--x:
Shifting/Riding
You are now in first gear, refered to as the drive or uphill gear.
Depending on the conditions (traffic, road gradient, etc.), you
can shift to a higher gear. Close throttle, at the same time pull
clutch lever and shift to the next higher gear. Let clutch lever
go again and open throttle. If you turned on the choke, make
sure you turn it off again as soon as
Po x latach jeżdżenia na Moto dowiedziałem się że biegi się zmienia bez sprzęgła ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@S007: Powiem Ci tak. Biegi można zmieniać bez sprzęgła, jasna sprawa, tylko jeżeli będziesz robił to w nieodpowiedni sposób, to zajedziesz kły. Jeżeli się z nikim nie ścigasz, tylko jedziesz sobie jak na rozumnego człowieka przystało, to używaj sprzęgła. Nie mówię, że musisz wysprzęglać po samą manetkę, wystarczy wyczuć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@S007: no zmienia się bez sprzęgła, szybciej i wygodniej zarówno w górę z odjęciem gazu, jak i w dół z między gazem. Wymaga trochę wprawy na początku.
@S007 ogólnie sprzęgło jest po to aby go używać, tak jak wcześniej napisali poprzednicy, przy zmianie bez sprzęgła szybciej zajedziesz kły. Gdzieś te naprężenia muszą zostać. Też używam sprzęgła zazwyczaj, czasami tylko zdarzy mi się zmiana bez w górę, w dół tego nie robię.
@S007: Z chęcią zobaczę jak się robi redukcję z międzygazem bez sprzęgła... W motocyklach jest sprzęgło mokre które wytrzymuje sporo - nie ma więc potrzeby "oszczędzać" sprzęgła kosztem reszty skrzyni biegów. Jeżeli poprawnie zmieniasz biegi (wg. zasady noga zaczyna - noga kończy) to użycie sprzęgła jest i tak minimalne a zdrowsze dla silnika.
@Huberto606 to już nie wiem kogo słuchać. Ja sobie całe życie zmienialem biegi ze sprzęglem. Czy to simson czy wr250 czy teraz ktm lc4. A ludzie mi mówią że w ten sposób niszcze skrzynie ( ͡° ʖ̯ ͡°)


Proponuje nie słuchać glupich ludzi.
Zycie staje sie latwiejsze. ¯_(ツ)_/¯
@S007: W CZ 350 i podobnych w momencie przełączania biegów automatycznie załącza się sprzęgło. W skoda 120 przy wartości obrotów równej 2300 można przełączać biegi bez sprzęgła.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@arturccc: tez jestem bardzo ciekawy redukcji z miedzygazem bez sprzęgła, poczekaj wezme popcorn i szufelke na zęby.
@S007: ja wszeszie uzywam normalnie sprzegla. Pare razy w górę zmienialem bez ale to dla mnie jest za brutalne i skupiać sie nad tym jak mocno wcisnac zanim bym nabral wprawy w tym ruchu... Nie chcialo mi sie i normalnie zawsze ze sprzeglem. Nie jade po torze zeby urywac te 0.05s przy kazdej