Wpis z mikrobloga

@r__k: Trochę przyczajka, ale trochę zaciekawienie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ćwiczymy podchodzenie do innych psów i spokojne reakcje - przed nami grupa 5 małych kajtków, Okruszek obczaja z bezpiecznej odległości (tutaj akurat napięłam smycz - nie róbcie tego!).

#chwalesie , bo niecały rok zajęło nam dojście do momentu, w którym (prawie) na luzie Bestia jest w stanie podejść do innych psów bez siłowania się, rzucania i agresji. Warto ćwiczyć nawet ze starszymi psami po przejściach ʕʔ

#pies #psy #owczarekniemiecki
r_k - @r_k: Trochę przyczajka, ale trochę zaciekawienie ( ͡° ͜ʖ ͡°) 
Ćwiczymy podcho...

źródło: comment_1581348357mtoCI4aaHI6f7nMsr9Lyo9.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@matra: Dzięki! To była baaaaaardzo długa droga (nadal trwa), ale co się nauczyłam, to moje. Tak sobie myślę, że gdybym trafiła na jakiegoś bezproblemowego psa, to nie wiedziałabym nawet połowy tego, co teraz.
  • Odpowiedz
Tak sobie myślę, że gdybym trafiła na jakiegoś bezproblemowego psa, to nie wiedziałabym nawet połowy tego, co teraz.


@r__k: jakby to powiedzieć, rozumiem Cię doskonale xD
  • Odpowiedz
@NaSmyczy: @nini: @filipkom89:
Sorry za spore opóźnienie, ale tak... Przede wszystkim dużo pracowałam nad sobą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1. Nauka czytania sygnałów psa - kiedy jest zaciekawiony i można mu pozwolić patrzeć/podejść, kiedy reagować, kiedy go na siłę zabierać...
2. Moje wewnętrzne zen - nie bać się ,że zaatakuje, ale obserwować, do każdej sytuacji podchodzić "z ciekawością". Żadnego napinania smyczy, wyobrażania sobie najstraszniejszego -
  • Odpowiedz
  • 0
@r__k O, super, bardzo dziękuję za odpowiedź. Ile czasu zajęło Wam dojście do miejsca, w którym jesteście teraz? :)
  • Odpowiedz
@r__k: bardzo ładnie, bardzo ładny plan, wszystko jak należy, super spoczko, pozdrawiam cieplutko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz