Wpis z mikrobloga

Ktoś używa na codzień zrootowanego #android? Interesuje mnie #xiaomi, bo są bardzo tanimi smartfonami. Czy da się wyrzucić wszystkie chińskie aplikacje i mieć angielski (polski?) interfejs, bez większych problemów? A co z tą nakładką MIUI czy ona też nie sprawia kłopotów podczas używania zrootowanego systemu?
Miałem kiedyś #samsung S3 z rootem, #xposed i mnóstwem modułów i to przebijało funkcjonalnością nawet ajfona
  • 7
@asdasdce2w: czesc bloatware mozesz wyrzucic bez roota i kombinowania z bootloaderem.
Jesli chcialbys sie pozbyc wszystkiego wtedy odblok BL i root, ewentualnie instalacja alternatywnego softu. Jesli potrafisz obiema rekoma naraz sie za tylek zlapac, to sobie poradzisz. To nie jest zadne rocket science.
Nakladka nic nie utrudnia, za to moze sie okazac ze sporo ulatwia bez koniecznosci wrzucania jakichs dodatkowych modulow.
@Marek1991: Gdy miałem tego Samsunga S3, dobrych parę lat temu, to pamiętam, że były tam aplikację których ręcznie nie mogłem usunąć. Mogę się mylić z ich nazwą, ale na pewno takie były.
@PurpleHaze: rootowałem już kiedyś S3, ale chciałem zapytać jak wygląda sytuacja z rootowaniem rasowych chińskich smartfonów, bo spodziewałem się, że może nie być wsparcia community. Ale z tego co piszecie, to tak nie jest :)

Ktoś z Was
@asdasdce2w: ja mam roota na kazdym jednym xiaomi ktorego uzywam/uzywalem. Wrzucam miuipolska, czyli alternatywny soft do tego od producenta, bez uslug google i innych dupereli. Akurat co do X to na wsparciu community ta marka leci.
Out of the box, te telefony sa takie sobie i dla niewymagajacego usera beda ok. Ale bugi w sofcie, pewne braki itd latane sa jednak ze sporym opoznieniem. Community bierze soft beta, przerabia wg swojego