Wpis z mikrobloga

@towerme:

root@orangepipc2:~# service motion status
● motion.service - LSB: Start Motion detection
Loaded: loaded (/etc/init.d/motion; generated)
Active: active (running) since Mon 2020-02-10 05:15:42 UTC; 1min 9s ago
Docs: man:systemd-sysv-generator(8)
Process: 1743 ExecStart=/etc/init.d/motion start (code=exited, status=0/SUCCESS)
Tasks: 3 (limit: 1022)
Memory: 52.1M
CGroup: /system.slice/motion.service
1749 /usr/bin/motion
Feb 10 05:15:42 orangepipc2 systemd[1]: Starting LSB: Start Motion detection...
Feb 10 05:15:42 orangepipc2 motion[1743]: Starting motion detection daemon: motion.
Feb 10 05:15:42 orangepipc2
@towerme: Zjem se tylko coś.

A tak w ogole jak motion dziala to nie dziala ffmpeg bo kamera zajeta czyli ogolnie dziala tyylko trzeba remote host odblokować. Nie wiesz może które to bedzie ustawienie?
@towerme: Ogarniete kamera do dupy ale obraz jest. Da się zrobić tak żeby stream zapisywał się do 30dni wstecz a potem usuwał?

Jakbym chciał zrobić 10 kamer w kafelkach np, to da sie to zachasłować coś a'la router? Jak bezpieczne jest takie hasłowanie?
Przez :8765 tam masz panel www
Gdzieś tam jest czas przechowywania I dostęp na hasło do panelu. I tylko przez panel zostaw dostęp, pozamykaj podglad przez 8080 czy tam 8181
@towerme: No a jakbym chciał zrobić bardziej ambitnie. No mam np apacha i tam sobie chce coś takiego postawić to na ffmpeg i jakimś serwerze, to jakim? W sensie wysłać obraz na jakiś adres wewnętrzny a potem spiąć go do strony za pomocą HTMLa, bo tutaj mam jakieś serwery wydruku samby i inne rzeczy.
@towerme: I jeszcze jedno pytanie, znasz jakiś aparat który można podpiąć do tego, optykę ma ładniejszą dla oka ale akurat mój W510 nie ma opcji podlaczenia po kabluuuu