Wpis z mikrobloga

Witam gawiedż zgromadzoną na serwisie ze śmiesznymi obrazkami. Pytanie skierowane do bardziej specjalistycznych mireczków. Mam pracę w której nie zarabiam za dużo, ale co chce to sobie kupuje. No i właśnie tu jest problem bo czasami podejmuje decyzję i zakupie jakiejś rzecz bardzo impulsywnie. Dlatego chciałbym to wykorzystać w trochę lepszy sposób i zamiast #!$%@?ć na klawiaturę mechaniczną 350 zł czy kolejną gierkę zainwestowałbym w coś te pieniądze. Oczywiście nie są to jakieś ogromne kwoty ale powiedzmy do tak 500 zł miesięcznie. W co mogę te pieniądze zainwestować? Najlepiej tak żebym nie mógł ich wypłacić od razu, albo przynajmniej żeby to było utrudnione. Myślałem nad jakimiś srebrnymi monetami co je NBP emituje. Mogę kupić jakieś 2-3 po te 150-200 zł, ale czy w ogóle warto? Wiem że mogę też zmienić pracę i to planuje. Ewentualnie jakieś inne rzeczy? Obligacje? Konta oszczędnościowe odpadają bo co najwyżej po roku to na piwko się uzbiera. Lokaty? Coś innego? #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #finanse #pieniadze #inwestycje
  • 10
gdzie można kupić tego etf?

@PanKoparek: w domach maklerskich, które pozwalają na kupno akcji/ETF na zagranicznych giełdach. Na przykład można przez DM BOŚ na giełdzie we Frankfurcie: https://www.boerse-frankfurt.de/en/etf/vanguard-ftse-all-world-ucits-etf-usd-accumulating
Polskie domy maklerskie, takie jak DM BOŚ mają jednak stosunkowo duże prowizje, na przykład 0.29% wartości transakcji, ale nie mniej niż 29 zł/7 EUR. Kupując w nich takie ETFy za 500 zł co miesiąc będziesz na starcie w plecy o co najmniej