Wpis z mikrobloga

Ok ;) Wczoraj wrzucałem fotkę w trakcie roboty na szybko, dziś już wszystko wysiane to mogę napisać dłużej.

Co najważniejsze: sezon 2020 #chilizgobim został już oficjalnie rozpoczęty.

Miałem trochę inne plany - chciałem w połowie stycznia wysiać superhoty, zaś w połowie marca łagodniejsze odmiany, ale niestety przez braki w czasie nie udało się takie podejście i wszystko poszło do ziemi razem wczoraj.

Ogólnie po wysiewie tacki wyglądają tak jak na zdjęciu. W dolnej zostało mi jeszcze 12 wolnych pół z prawej strony. W tym tygodniu mają przyjść jeszcze dodatkowe nasiona to wtedy je dosieje i będzie zapełnione.

Zasadniczo każde pole w kiełkownicy to odrębna odmiana. 100 pół wysianych czyli oznaczałoby to 100 odmian. Jednak 2 pola to miechunka, oraz jeszcze kilka pól jest przeznaczone pod nasiona tej samej odmiany, ale z różnych lat. Można więc powiedzieć, że jest łącznie około 90 całkowicie różnych odmian wysianych. Rekord jak na moją uprawę. Może z tymi nowymi, które mają przyjść w tym tygodniu osiągnę te 100, zobaczymy ;)

Co do wysiewu nasion z różnych lat to wymyśliłem sobie, że w tym roku chce odnowić kilka odmian i wysiałem zabunkrowane nasiona z poprzednich lat. Najstarsze są z 2016 roku - jestem mega ciekawy czy wykiełkują ;)

Zrobiłem też krótki filmik z samego wysiewu, żeby dokładnie pokazać jak to robię. Mam nadzieję jutro po pracy go skleić i wrzucić na yt ;) Może komuś się przyda ;)


#chili #chilihead #ogrodnictwo #ogrod #papryka #papryczki #domowyogrod #uprawa chyba to już też podlega pod #rolnictwo
Pobierz gobi12 - Ok ;) Wczoraj wrzucałem fotkę w trakcie roboty na szybko, dziś już wszystko ...
źródło: comment_15812637715HGZ23eYo1MWqNyPvJjlpF.jpg
  • 22
@gobi12 A tutaj już w trakcie siewu. Wysiewam teoretycznie po 10 nasiona w każde pole. To łącznie by oznaczało, że zużyłem 1000 nasion, ale myślę, że jest tego więcej 1200 spokojnie, bo ze swoich nasion wysiewałem więcej niż 10. Taki wysiew oznacza, że jak skiełkują i pojawią się liścienie będę musiał szybko to rozdzielać do pojedynczych pojemniczków (w moim przypadku kubeczków 200 ml).
Pobierz gobi12 - @gobi12 A tutaj już w trakcie siewu. Wysiewam teoretycznie po 10 nasiona w k...
źródło: comment_1581264500npBtijXCACxsV8c0NnPEDj.jpg
@gobi12: O kurde, to nie jest głupi plan z taką tabelką ( ͡º ͜ʖ͡º) Musze sobie taką zrobić też bo niby oznaczyłem podpisami na taśmie papierowej ale to sie zaraz zniszczy i znowu nie będe wiedział co jest czym :D
O kurde, to nie jest głupi plan z taką tabelką


@Niewiemja: Tabelka to podstawa, tylko jeszcze trzeba pamiętać, żeby na tacach oznaczyć jeden narożnik, bo jak potem przenosisz, to się łatwo pomylić (jeżeli obrócisz tacę o 180 stopni :) ) Przerobiłem to kiedyś przy kiełkowaniu nasion w wodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Od tego czasu zawsze robię kropki w lewym górnym rogu.
@CzerwonaKoszula: Przesadzaj jak najszybciej do odrębnych pojemników. Jak będziesz przesadzać to możesz je wsadzać tak do kubeczków z ziemią, żeby tylko 2 cm od góry wystawało ponad poziom ziemi nowej ;) Żeby schować do gruntu tą wyciągniętą łodyżkę. Ten sposób jest dość kontrowersyjny, bo część osób twierdzi, że rośliny nie lubią takiego traktowania i to mogą odchorować, ale u mnie się sprawdza. Wychodzę z założenie, że lepiej żeby odchorowała teraz niż