Wpis z mikrobloga

Cześć Mirasy, jest tu jakiś pośrednik/agent nieruchomości? Jakie wymagania są aby rozpocząć taką prace? Czy agencje wymagają czegoś więcej niż jest napisane w ofercie pracy? Jak z wiekiem? Czy 21 lat jest wystarczające by wejść w to, czy też trzeba wygladać poważniej?

#nieruchomosci #pracbaza
  • 6
Jakie wymagania są aby rozpocząć taką prace?


@pawlakwypok: Formalnie żadne, prócz polisy OC na działalność w pośrednictwie nieruchomości.

A w praktyce: jak chcesz robić to sam, to znajomość rynku i zacznij uczyć się tej części prawa, która związana jest z nieruchomościami - umowa najmu, umowa sprzedaży, umowa deweloperska itd. zależy co dokładnie będziesz robił.
@pawlakwypok: popytaj w biurach nieruchomości. Jeśli dobrze się sprzedasz, to wezmą Cię na próbę. Licz się jednak z tym, że tam zarabia się na prowizji. Im opłaca się Ciebie trzymać, bo nic nie kosztujesz (zazwyczaj brak podstawy), a zawsze możesz przynieść jakieś pieniądze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pawlakwypok: zależy od prowizji biura. Spotkałem się z rozstrzałem 1,5-3,5% wartości mieszkania. W salonach samochodowych też zarabia się nieźle (a przynajmniej ludzie nie będę Cię wyzywali od oszustów i złodziei, jak to ma miejsce w przypadku pracy agenta nieruchomości:)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@staryhaliny: Chcę się zatrudnić w jakiejś agencji i narazie zdobywać doświadczenie.

Czy są jakieś studia, które mogą mi pomóc w takiej pracy?

@pawlakwypok: są studia podyplomowe z pośrednictwa, ale szkoda na to kasy. Serio.

W biurze będziesz zawsze na prowizji. To jest taki zawód że najważniejsza jest znajomość rynku i znajomość z właścicielami nieruchomości.

Poza tym w jakieś działce chcesz robić?
- sprzedaż gruntów pod mieszkaniowej
- sprzedaż gruntów pod