Wpis z mikrobloga

@pepkodziobak: Rozumiem, u mnie to próby już dawno unormowane, szkoda, że nie widziałem informacji o tym do jakiego stopnia takie leki są (o ile w ogóle) w stanie cofnąć zwłóknienie. Jeśli miałeś dłuższy "dziabaną" wątrobę to zrób koniecznie fibroscan. No i próby wątrobowe mogą być powiększone tymczasowo nawet od zwykłego przeziębienia.
  • Odpowiedz
@pepkodziobak:
To śmigaj na fibroscan. W Polsce za 250 zł zrobisz, a jak chcesz zniżkę na wycieczkę na Ukrainę to w Kijowie za około 80 zł. Ewentualnie możesz zrobić sobie zniżkę do Mińska, ale tak już trochę ponad stówa :P
  • Odpowiedz
@pepkodziobak: To badanie może jest już refundowane, tego nie wiem. Jak ja robiłem to nie było i ostatnio szukałem info to nie było nic w temacie refundacji. Biopsja jest, ale tego raczej nie chcesz ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ja to jeszcze miałem farta, bo się na promocję typu "lekarz który mnie leczy otwiera prywatną klinikę" załapałem i dostałem za free.
  • Odpowiedz
@kaemka: O, ktoś miał robiony fibroscan to zapytam - ile Twój trwał? :p bo wywaliłam kilkaset złotych, miało niby trwać 10 minut, a koleś po 30 sekundach to odstawił i powiedział, że tu nie ma na co patrzeć nawet, bo nie ma żadnego zwłóknienia, myślisz, że legit czy iść jeszcze raz gdzieś indziej?
  • Odpowiedz
@pianinka: A jesteś ulaną świ(...) emm, a jesteś odpowiedniej wagi? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Też zwróciłem uwagę na to, że niektórzy to siedzą i siedzą, a ja raz dwa i spytałem się wodza ocb. To powiedział mi, że tłuszcz na ciele mocno utrudnia badanie, a ja chudy szczur jestem.
  • Odpowiedz
@kaemka: Hm, to może o to chodzi, bo jestem szczupła. On tylko pogmerał tym po brzuchu, stwierdził, że wątroba jednorodna, więc jak jest elastyczna tam gdzie sprawdził to jest wszędzie i tyle ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@pianinka: A to nie jestem lekarzem żeby Ci powiedzieć czy legit. U mnie szybko, ale bez przesady, trochę to trwało. Na podstawie USG mogę Ci powiedzieć, że przy USG jamy brzusznej jedni sprawdzają wszystko dokładnie w międzyczasie wypytują o każdą bliznę na ciele, a miałem przypadek, że operująca powiedziała "jakaś dziwna ta nerka", w miejscu gdzie jej nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°).

W jakim mieście
  • Odpowiedz
@pianinka: Tylko, że nawet jeśli legit to za tą cenę mógł już całą procedurę jednak przeprowadzić. Tak dla zasady, w ogóle to moim zdaniem lekarze czasem zapominają, że nie powinni być tylko rzemieślnikami, bo pacjent to jednak żywa istota i może odczuwać emocje. Z drugiej strony to jednak trochę jak w tym dowcipie, że facet do dentysty "panie, zapłaciłem 300 zł a pan tylko 10 minut pracował? Jak Pan chcesz
  • Odpowiedz
@kaemka: No u mnie tak myślę ok. minuty to trwało :P
USG też miałam robione wiele razy i różnie to bywa, nigdy nic na wątrobie nie wykryli, ale wiadomo, że usg i tak wychwyci tylko stłuszczenie, ew. już zaawansowaną marskość.

Robiłam w Warszawie, jakąś prywatną klinikę znalazłam.
  • Odpowiedz
@kaemka: No on mi powiedział, że jak już zapłaciłam to zrobi mi za darmo usg jeszcze i faktycznie zrobił, może za dużo się doszukuję w tym czegoś podejrzanego i powinnam zaakceptować, że nie mam tego zwłóknienia i tyle ;)
  • Odpowiedz