Wpis z mikrobloga

  • 111
Pracuję w knajpie na nasypie w #wroclaw. Dzisiaj po 18:00 przyszedł do nas około 50 letni Ukrainiec lub Ruski, zamówił, zapłacił, usiadł przy stoliku i zasnął. Próbowaliśmy go obudzić ale ani na słowa ani na dotyk nie reagował #!$%@?. A że dzisiaj sobota i ruch duży, a on odstraszał klientów i zajmował miejsce, zadzwoniliśmy na 112( od najbliższej komendy do nas jest jakies 10 min z buta spacerkiem). Minęło trochę czasu, w międzyczasie ziomek się popluł-dosłownie i #!$%@?ł z krzesła na ziemię. Chcieliśmy go wynieść na zewnątrz ale nietykalność cielesna itd. I trochę strach. Więc zadzwoniłam tym razem na 997 i od nowa opowiadam co i jak, dyspozytor powiedział, że spróbuje przyspieszyć przyjazd bagiejmajstrów i przekierował połączenie na pogotowie. Karetka przyjechała po 15 minutach. Panowie ratowniczy zanieśli #!$%@?ńca do kartki. Daliśmy im zamówienie ziomka do zjedzenia, bo zgasnął zanim dostał jedzenie i byli przeszczesliwi. Policja przyjechała po godzinie od zgłoszenia. Nawet nie weszli do lokalu.

#!$%@? mnie to strasznie, że w większości przypadków tak to wygląda i nie można polegac na mundurowych, zawodzie zaufania publicznego. Ten ziomek mógł w tym czasie 3 razy umrzeć. Normalnie można kraść, gwałcić i mordować, bez strachu o konsekwencje, bo zanim przyjadą bagiety, zdąży się zbudować dom i złapać lot do Miami. Wiem, że nie pisze nic nowego, ale jest to chore. Bo suki mogą jeździć po mieście "kontrolować" ale jak jest wezwanie to nie ma komu przyjechać. I ja rozumiem, że jest sobota i pewnie mają sporo takich wezwań, ale jak na mecze mogą mieć mobilizację milion, to dla szarych obywateli też by mogli ruszyć dupe. Tym bardziej że to naprawdę odległość 5 minut radiowozem. Ehh
#truestory #zalesie
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Tomcio_W ja rozumiem i się generalnie zgadzam. Randomowe spotkania z policją wspominam dobrze. Jako świadek próby włamania czy #!$%@? się kogoś do domu mam dokładnie takie same odczucia niestety jak opisane w poście. Czekasz i czekasz i nie wiesz kiedy przyjadą. Wystarczy by powiedzieli: bedziemy za 1h, w takiej sytuacji wiesz na czy stoisz. Wtedy dzwonię po znajomych i proszę o pomoc lub wczoraj, analogicznie dzwonię po solid.
Jako poszkodowana w
  • Odpowiedz
@gumiguta: Dlatego broń palna obywatelom nie jest potrzebna a jej jakiekolwiek użycie (które przez sąd w 99% zostanie uznane za nieuzasadnione) jest karane bo w sytuacji zagrożenia masz wezwać policję która cię obroni ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@gumiguta: To nie chodzi o to, że nie można polegać na mundurowych, tylko jak w całym mieście są 4 patrole (bo nie ma ludzi do pracy) to niestety ale tak to wygląda. Cały Wykop zawsze narzeka, że Policjanci mają masę bonusów ale to nie zmienia faktu, że z kadrami jest coraz gorzej i czasami w ogóle nie ma patrolu.
  • Odpowiedz
@Ezev: pierdoły gadasz. Uważasz, że 3000 zł na początek to dużo? Jak na użeranie się z pijakami, często zaszczanymi, ze wszami itp. itd. będąc cały czas na świeczniku robota w święta, weekendy nocki itp. W PL nawet jak Policjant ma przerwę i siądzie w kawiarni to zaraz mu robią zdjęcie i wrzucają do neta gdzie na zachodzie to normalne i nikt nie zwraca na to uwagi. Ja uważam, że to
  • Odpowiedz
@TgcRap4: z przykrością się zgadzam. mam czasami kontakt z policją, toną w papierach, średnia wieku rośnie dramatycznie, z młodych prawie nikt do policji iść nie chce bo pieniędzy z tego nie ma a żyć trzeba. plus obecna władza wysługuje się nimi na każdym kroku. a piszę o Katowicach, nie jakiejś małej pipidówie
  • Odpowiedz
@gumiguta: w piątek byłem akurat na pobliskiej komendzie Ołbin we Wrocku i byłem świadkiem sytuacji, gdzie jeden bagietmajster mówi do dwóch innych "że dostali wezwanie, to jakoś za 15 minut będą chyba jechać więc niech się nie oddalają".

Także chyba coś w tym jest że mają #!$%@?

A jakoś miesiąc temu czekałem 50 minut aż przyjadą do stłuczki
  • Odpowiedz
@gumiguta: niestety, ale też nie mam żadnego zaufania do polskiej policji, nigdy nie zdażyło się żeby wykonali swoją pracę poprawnie i zgodnie z oczekiwaniami.

PS Piękne dziewczyny pracują na na nasypowej, jesteś jedną z nich? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz