Wpis z mikrobloga

#nba
Jestem niedzielnym kibicem NBA i ostatnio się zastanawiałem jak to się dzieje, że już któryś raz z kolei zespół taki jak GSW po latach dominacji w ciągu jednego sezonu nagle szoruje dno. Bo to już z tego co kojarzę kolejny przypadek, bo z młodości pamiętam, że tak było z Chicago Bulls po erze Jordana i chyba z Lakersami później. Może nie znam jakichś wewnętrznych przepisów NBA czy coś, ale jakoś nie potrafię sobie wyobrazić podobnej sytuacji w jakiejś mocnej lidze piłki nożnej, że przykładowo Liverpool zdobywa mistrzostwo Anglii a w następnym sezonie spada z ligi.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 10
@potatowitheyes a jakbyś wyobraził sobie, że połowa składu Liverpoolu odchodzi/łamie się i nie może grać i na ich miejsce przychodzą kopacze z okręgówki?
Dziwne zeby drużyna nie szorowała po dnie, kiedy z core Curry/Thompson/Durant/Osioł zostaje tylko ten ostatni i też przez pół sezonu nie gra
  • Odpowiedz
@liseq: Nie no, ja rozumiem że skład się całkowicie zmienił. Chodzi mi jedynie o ten tak drastyczny zjazd ze szczytu na samo dno. Przypuszczam, że gdyby z Liverpoolu odeszło 6-8 podstawowych piłkarzy, to pewnie kolejny sezon mieliby dużo gorszy, ale na pewno znaleźliby kilku nawet średnich graczy, którzy gwarantowaliby jakieś miejsce w środku tabeli czy coś w tym stylu. W przypadku GSW mamy analogię taką, że z Liverpoolu odchodzą gwiazdy,
  • Odpowiedz
  • 7
@potatowitheyes w nba masz jeszcze limit wynagrodzeń, takie GSW nie może po prostu ściągnąć innych graczy w miejsce tych kontuzjowanych bo nie mają na to pieniędzy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@potatowitheyes: w nba im masz gorszy wynik tym z wyższym numerem wybierasz w drafcie nowych zawodników. Więc nie opłaca się im być za wysoko jak i tak wiedzą że nie wygrają a ich gwiazdy wrócą w następnym sezonie. Dodatkowo w nba jest limit wynagrodzeń. Nie limit a podatek. Jeśli przekroczysz jakaś tam ustalona kwotę przez ligę (wyliczana na podstawie przychodu NBA) to musisz płacić podatek. Np za każdy dolar powyżej
  • Odpowiedz