Wpis z mikrobloga

Cześć mirki. Parę dni temu złapałem zajawkę na jakąś strzelanke multiplayer. Wybór padł na bf5. Jestem totalnym noobem jeśli chodzi o tego typu gry. Postanowiłem pograć snajperem, ponieważ stwierdziłem że nie znając tego typu gier to łatwiej mi będzie gdzieś się skitrac i walczyć z dystansu niż wchodzić w sam wir walki. Niestety grubo się przejrchalem i padam jak ścierka przy każdym kroku. Samoloty, czołgi, #!$%@? przeciwnicy. Nie umiem kompletnie się odnaleźć podczas gry. Gram przełamanie i podboje głównie. Moja ulubiona mapka jest Rotterdam, ponieważ tam jeszcze jako tako się odnajduje. Na innych typu pacyfiki itp biegam bez ładu i składu i podejrzewam, że jestem useless największym.

Macie może jakiekolwiek porady dla totalnego amatora ? Nie mam bladego pojęcia jak pomóc mojej drużynie w walkach. Niby jest nas 32 a gram sam

#battlefield
  • 4
@Heidi12: tak jak kolega napisal, wykorzystuj wszelkiego rodzaju krzaki i oslony aby nie byc trafionym, i jak grasz snajperem to uwazaj z celowaniem bo jak celujesz to wrogowie ciebie widza orzez rozbłysk lunety, staraj sie nie przebywać zbyt dlugo w jednym miejscu.nie strzelaj jak wariat, czasami lepiej nie oddac strzalu niż ściągnąć na siebie uwage wroga, uwzględniają także trajektorię lotu pocisku, rozkladaj tez miny pułapki, max dwie bo pozniej znikają co
@e900: staram się wykorzystywać. Aczkolwiek nie spodziewałem się aż takiej dynamiki rozgrywki. W jednej chwilii staram się "osłaniać" kompanów z drużyny, a kilka sekund pozniej już mam plecy : P

Jaki tryb najlepiej grać dla takiego noobka jak ja ? Nie chcę jedynie grać deathmatchów, ponieważ lubię grać "po coś" : P
@Heidi12: ja osobiście zaczynałem na podboju z racji tego ze jest duzo graczy i mapy sa obszerne. Co do dynamiki to fakt, jak dobrze to rozegrasz i nie bedziesz prul we wszystko co sie rusza to nierwz schowasz sie w krzakach a wrog przejdzie doslownie obok ciebie nie zauważając zagrożenia. Co do pleców to powtarzam jeszcze raz, miny pulapki, jak wchodzisz do jakiegos pomieszczenia gdzie chcesz Sie "rozstawic" to warto w