Wpis z mikrobloga

@peszmerd: to chyba nie o to chodzi. Tutaj widać, że coś będące dla laika świetną pracą jest mocno krytykowane przez znawców(?) ekspertów(?). No fajnie, tylko to skutkuje wlasnie zniechęceniem do hobby ludzi początkujących. Dlaczego?
Bo wszystko nie będące uznanym ideałem będzie zrównane z ziemią. A taka diorama jak z mojego wpisu jest lata świetlne poza możliwościami kogoś początkującego.
Tak to wygląda, kiedy ktoś początkujący chce poddać się konstruktywnej (jednocześnie uprzejmej) krytyce,
@peszmerd: Pragnę zwrócić uwagę na słowo klucz: nieproszonych. Oczywiście, możliwość czerpania z wiedzy innych to często niedoceniany skarb internetu, ale trzeba też wiedzieć, kiedy można się swoją fachową opinią i/ lub/ oraz/ albo/ bądź wiedzą podzielić i w jaki sposób to zrobić, żeby nie wyjść na buraka. Pyrsk
@dominowiak: przecież nie napisał nic obraźliwego, a tym bardziej, że ma #!$%@?ć model do kosza. A człowiek, czy początkujący, czy nie, powinien brać uwagi lepszych pod uwagę. Jeśli będzie się obrażał na każdy komentarz poza “ale niesamowite“ to będzie żył w bańce i stał w miejscu że swoim rozwojem
przecież nie napisał nic obraźliwego, a tym bardziej, że ma #!$%@?ć model do kosza.


@ZieloneKoloTramwaja: nie napisałem, że to zrobił. Bo nie zrobił. Tak jak napisałem wcześniej uwagi @bidzej są trafne.
Mnie osobiście mocno zniechęcają oczekiwania bardziej doświadczonych, że ktoś początkujący będzie dysponował wiedzą, doświadczeniem i warsztatem profesjonalisty. Piszę to na podstawie obserwacji kilku grup modelarskich.
brakuje mocniej wiszącego zawieszenia (rajdówki na szutrach mają ustawiony spory skok)


@bidzej: Współczesne tak mają, ale w epoce tego samochodu nie było tak łatwo - poniżej przykłady z rajdu słynącego z hop.
w__k - > brakuje mocniej wiszącego zawieszenia (rajdówki na szutrach mają ustawiony s...
@bidzej: nie był to polacki komentarz.
Był profesjonalny i tyle. Ani trochę nie widzę go jako hejtu czy wytykania na siłę. Merytorycznie wskazane niedociągniecią i tyle. Takie powinny być komentarze.
@bidzej: Zmotywowało mnie to zaangażowanie ;) i też poszukałem. To jest chyba model tego egzemplarza:
https://bringatrailer.com/listing/1972-datsun-510-15/
Startował w La Carrera Panamericana - takiej dziwnej meksykańskiej imprezie w rodzaju rajdu historycznego w większości po asfalcie, co by tłumaczyło dość niskie zawieszenie. Ale pewnie szutrowe odcinki mogły się trafiać, jak trasa jest przez większość kraju, a może zjechali za potrzebą i była hopa. ;) Tu są wyniki z 2012, gdzie miał 7. miejsce:
zamykam dyskusję ;)


@dominowiak: w żadnym razie. To na dioramie jest ewidentnie w specyfikacji wyścigowej, z niskim zawieszeniem i spoilerem z przodu, inny niż na Twoim filmie.

@w__k: ewidentnie jest robiony na ten konkretny samochód, więc trochę zwracam honor. Ale jednak nie dopilnowany jest ten przedni spoiler, w wersji z La Carrera był mniejszy. Taki jak ten na dioramie urwałby się dość szybko