Wpis z mikrobloga

@ArtyQ zrobiłem żonie do pracy z jego poradnika tool do tworzenia kontraktów. Dodaje sobie kilka templatek w Word, w excelu wypalania dane i generuje Word lub pdf, wysyła maila z załącznikiem, pisze kiedy ostatnio i z jakiej templatki generowany był kontrakt.no świetna sprawa. A to w sumie jeden z łatwiejszych tooli jakie tam tworzy
@Minix: IMO najważniejsze jest ogarnianie rzecz które ułatwiają nam życie, typu: zamień, scalanie, sortowanie, filtrowanie, wyszukaj, całe VBA, liczenie, Power Query itp. itd. Jest co ogarniać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wykopowy_brukselek: Przejrzałem kilka i faktycznie ciekawe rozwiązania, a jak można sobie zmajstrować narzędzie upraszczające robotę to warto raz posiedzieć a potem tylko kilka kliknięć i program generuje resztę.
Ja automatyzuję robotę w Excelu i Akcesie za pomocą Autoit i to potrafi zaoszczędzić masę roboty polecam.
@wykopowy_brukselek: To język skryptowy za pomocą którego odpala się programy i potrafi klikać w odpowiednie miejsca i nagrywa się makra za pomocą których można się logować do różnych aplikacji i przykładowo jak dziennie muszę wypełnić kilkanaście formatek do pobrania raportów z hurtowni danych, to mam to spięte z harmonogramem zadań windows i wszystko robi się bez jednego kliknięcia o wybranych godzinach.
Potem obróbka wstępna wsadu na makrach i generowanie raportów wyjściowych
@ArtyQ i obsłuży każdy program? Żona ma jakieś sapowskie gówno, też by dało radę? I np czy może chodzić w tle i sprawdzać maile czy musi chodzić na interfejsie? I czy np może wejść na stronę www i z niej odczytać dane i wrzucić do excela?
@wykopowy_brukselek: Chłopie to ma tyle możliwości, że używają tego do pisania botów do gier potrafi nawet rozpoznawać fragmenty obrazków. Ja tam wszystkiego nie czaję bo jak coś skomplikowanego trzeba napisać to kumpel programuje w javie i mi pomaga ale często używa tego w połączeniu z Javą. Sprawdzanie danych przez otwieranie odpowiednich okien jest proste ale do działań w tle to trzeba się trochę znać na programowaniu albo używać jakichś pluginów do
Ja pracuje w telekomie specjalista ds, analiz i raportowania ale większość kumpli uciekła do banków i tam bawią się w różne IT.
Polecam SQL liznąć na początek i zaznajomić się z bazami danych a potem to już rozwiązania się powtarzają( ͡° ͜ʖ ͡°)