Wpis z mikrobloga

Jedyny, najnowszy i najlepszy, taki top of the top ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak szczegółowego raportu jeszcze nie było, a to wszystko dzięki Wam!

Badanie Społeczności IT 2020

Ponad 5 500 ankietowanych!
Blisko 300 000 odpowiedzi!

Kliknij w link i sprawdź, jakie ciekawe insighty wyszły w raporcie w tym roku
https://bulldogjob.pl/it_report/2020

Poznaj branżę IT w Polsce z perspektywy osób, które ją tworzą ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#programowanie #programista15k #naukaprogramowania #java #python #javascript #php #react #csharp #cplusplus #html #frontend #backend #devops #admin #testowanieoprogramowania #machinelearning #sztucznainteligencja #pjatk #sysops
Pobierz Bulldogjob - Jedyny, najnowszy i najlepszy, taki top of the top ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak szcz...
źródło: comment_1580996635NjderPkMIbssyDCl9UsPKn.jpg
  • 20
"Kobiet w obszarze IT jest nadal niewiele. Jest to uwarunkowane wciąż funkcjonującymi stereotypami kulturowymi, w wyniku których kobiety dużo rzadziej wybierają ścieżkę informatyczną. W polityce, biznesie i technologiach kobiety w ostatnich latach są coraz bardziej aktywne i zajmują coraz ważniejsze pozycje, jednak obszar IT zmienia się pod tym kątem zaskakująco wolno. "

To źle? Może niech ludzie robią to co im sprawia przyjemność. Istnieje coś takiego jak uwarunkowania płciowe i może warto
@Bulldogjob: Przecież te dane albo są zupełnie niespójne albo pokazują jaką hipokryzją są "jednoosobowe firmy IT".

NA PODSTAWIE JAKIEJ UMOWY PRACUJESZ? - Współpraca B2B (rozliczam się jako firma, za pomocą faktur) ma 29%.
Wielkość firmy - Jestem freelancerem (czyli JDG) - 3.2%.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Bulldogjob:

Kobiet w obszarze IT jest nadal niewiele. Jest to uwarunkowane wciąż funkcjonującymi stereotypami kulturowymi, w wyniku których kobiety dużo rzadziej wybierają ścieżkę informatyczną.


Co

Możecie mi wymienić funkcjonujący stereotyp, które nie pozwalają kobietom realizować się w IT? Albo konkretne bariery, które są im stawiane na drodze ku karierze w IT?

Serio pytam, bo nigdy się z takim nie spotkalem, a chciałbym się dowiedzieć czegoś nowego.
@bungaBunga: b2b oparte na długotrwałej współpracy z jednym podmiotem. Freelancer kojarzy się z większą dynamiką, który ma dużo klientów z mniejszymi projektami.
Możecie mi wymienić funkcjonujący stereotyp, które nie pozwalają kobietom realizować się w IT? Albo konkretne bariery, które są im stawiane na drodze ku karierze w IT?


@NuncjuszPapieski: Nie chcę wyjść tutaj na feministkę, bo nią nie jestem, ale wydaje mi się, że część dziewcząt i nastolatek stojących przed wyborem kierunku studiów porzuca zainteresowania związane z przedmiotami ścisłymi, bo otoczenie im wmawia, że to nie dla nich. Owszem, można powiedzieć, że są
@Bulldogjob: LOL. "Eksperci" tuz po studiach lub w trakcie nauki. W Polsce dla doswiadczonych devow jeszcze dlugo bedzie trwala sielanka. Skoro 40% "specjalistow" nie ma nawet 25 lat, a ich wyksztalcenie to w wiekszosci tuz po magistrze i ucze sie.

Ten raport poprawil mi humor.