Wpis z mikrobloga

Robert Gryn w sumie mnie irytował, ale jego seria podcastów to jest złoto. Zaprosił kolesia który w wieku 24 lat juz rozkręca swój projekt aplikacji nie tylko w Polsce ale na zagranicznych rynkach. Kiedy inni się uczyli na pszyrkę, on na lekcjach odpalał laptopa i uczył się programowania i robienia hajsu. Inspirujące, jak 24 latek może być świadomy siebie, swoich braków i atutów i jak bardzo rozumie obecne uwarunkowania ekonomiczne i socjologiczne. A ten fragment o tym, że Polacy w porównaniu do Amerykanów wydaja za dużo na gadżety w stosunku do możliwości i poziomu ich zarobków otwiera oczy na wiele spraw. Godzinna lekcja rozumu i godności człowieka. Polecam!

#podcast #ciekawostki #programowanie #biznes #przedsiebiorczosc
leftfinger - Robert Gryn w sumie mnie irytował, ale jego seria podcastów to jest złot...
  • 121
@leftfinger: oglądam wszystkie jego podcasty, ogólnie śledzę go od chyba artykułu w forbesie na wszystkich socialmedia, głownie z powodu backgroundu jaki miał (mam nadzieję że to jest jego prawdziwa osoba, nie stworzony image na potrzeby marketingu). Ten z Robertem M też fajny, ale niekiedy Gryn za bardzo wylatuje w jakieś holistyczne, oświecone kierunki. Zrzućmy to na potrzebę jego odnalezienia się i poradzenia z depresją.
Do dziś nie wiem jak mógł stworzyć
@Cierniostwor: chyba ty nie zrozumiałeś o co chodzi w tej myśli, a chodzi o mentalność polaków. Tu nie chodzi konkretnie o elektronikę, tylko o wszystko. Polacy biorą kredyty na samochody które potem spłacają po kilka miesięcy, kupują zegarki, buty, ciuchy za pół wypłaty. Chodzi o to że na siłę chcemy się pokazać, że nas stać, a prawda jest taka że jak zarabiasz 3500 netto, to cie nie stać na komórkę za
Raczej chodzi o to, że Polacy lubią #!$%@?ć hajs na elektronikę


@Wycu91:

: może bardziej chodzi o to, że mimo niższych zarobków i wyższych cen JEDNAK decydują się na tak duże wydatki, czego często Amerykanie nie robią.


@leftfinger:

a chodzi o mentalność polaków


@aiker:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Dlugi-Amerykanow-srubuja-rekordy-7614079.html
Wyżej podałem tylko jeden z wieeelu artykułów opisujących gigantyczne długi konsumpcyjne amerykanów. Naprawdę, amerykanie nie są takim społeczeństwem które mogłoby nas uczyć nie konsumpcyjnego