Wpis z mikrobloga

na wyjeździe z #bialystok na warszawę, #jazdanasuwak tradycyjnie po polsku: dwóch z lewego się wrypie na prawy daleeeko przed zwężką i co chwilę jakiś przed podjeżdżającą w korku ciężarówkę. A przed zwężką przed ciężarówkę jeszcze ze dwóch. Jak by tak gdzieś na początku korka, czyli w porywach przy Auchan, policzyć ile aut przejedzie lewym, a ile prawy pasem, to wyjdzie ze polska jazda na suwak to jakieś 5 do jednego.

Do karania szeryfów którzy próbują tą patologię ukrócić - wszyscy. A internetowi ujadacze w pierwszej kolejności. A żeby tak choć słowem wspomnieć o karaniu tych którzy są przyczyną szeryfowania - to już nie ma ani jednego.

Na #cbradio aż się gotuje. Podobno #policja je podsł#!$%@? choć podobno nie powinna i nic sobie z sugestii nie robią. Że jak by zaczęli karać przyczyny a nie skutki, to by nie nadążyli mandatów pisać. Podstawa prawna przecież jest: jazda na suwak to jazda do końca pasa i wjeżdżanie w zwężenie jeden do jednego.

Takie tam #trzymaczkierownicy spostrzeżenia o #polskiedrogi #polscykierowcy i #ruchdrogowy.

Ps: A najgorsze w tym wszystkim jest to, że pewnie @peszmerd już się zrzygał (tu miał byc link to rzeczonej wypowiedzi, ale jak się okazało moderator usunął A szkoda. Bo nawet mi śmierci życzył. To jak tam? Chusteczkę?
  • 10
jazda na suwak to jazda do końca pasa i wjeżdżanie w zwężenie jeden do jednego.


@totalski: Nie prawda. Oczywiście pomijamy edukację kierowców w przypadku jazdy na suwak ale podaj mi podstawę prawną, że ktoś ma jechać do końca tym pasem?
Możesz sobie pas zmieniać jak chcesz i kiedy chcesz i nikt nie może ci rozkazać jechać tym pasem.

Art. 22, ust. 4a PORD mówi jasno tylko o tym, że kierowca, który
@totalski: ja jak tamtędy przejeżdżam (przeważnie w drugą stronę jadę) i widze szeryfa to dzwonię na bagiety że na wysokości tej i tej stoi taki pan i blokuje przejazd (za stanie na obu pasach już jest mandat @emcter: ) i mam nadzieję że ich dojeżdżają i że kiedyś wszyscy się nauczą.
weź pod uwagę,


@lukjan: wziąłem. A wziąłeś pod uwagę, że zjeżdżają w zjazd na Ełk, by potem szybciej wrócić na główną? Wcale tego nie widać, wcale o tym na CB nie słychać :) Tak że sorry. Tu nie ma czarne - białe

@hamskloss: ja też nie o tym pisałem
Nie prawda. Oczywiście pomijamy edukację kierowców w przypadku jazdy na suwak ale podaj mi podstawę prawną, że ktoś ma jechać do końca tym pasem?

Możesz sobie pas zmieniać jak chcesz i kiedy chcesz i nikt nie może ci rozkazać jechać tym pasem.


@emcter:

Oczywiście, pod warunkiem ustąpienia pierwszeństwa pojazdom na pasie, na który chce wjechać. Czyli trzeba czekać aż ktoś "puści". W jeździe na suwak, czyli właśnie na końcu pasa zanikającego
@horizontal_vertical: Cytuję, pogrubiam i EOT.

4a. W warunkach znacznego zmniejszenia prędkości na jezdni z więcej niż jednym pasem ruchu w tym samym kierunku jazdy, w przypadku gdy nie istnieje możliwość kontynuacji jazdy pasem ruchu z powodu wystąpienia przeszkody na tym pasie ruchu lub jego zanikania, kierujący pojazdem poruszający się sąsiednim pasem ruchu jest obowiązany bezpośrednio przed miejscem wystąpienia przeszkody lub miejscem zanikania pasa ruchu umożliwić jednemu pojazdowi lub jednemu zespołowi pojazdów,