Wpis z mikrobloga

Kanibalizm i gwałty są naturalne, szczepionki i samochody nie są, czy to znaczy, że te pierwsze są dobre a te drugie nie są ?


@Ptrg:
Kto decyduje, co jest naturalne? Jakaś komisja naturalności?
  • Odpowiedz
@Flypho: Dokładnie o tym pisałem zdanie wyżej.

Nawet gdyby założyć, że człowiek nie jest częścią natury więc rodziny jednopłciowe są nienaturalne to dalej, to że coś jest lub nie jest naturalne w żaden sposób nie wartościuje.
  • Odpowiedz
@Ptrg:
Ja #!$%@?ę od tego czy to wartościuje, ale bardziej chodzi mi o kwestię bezmyślnej swobody w posługiwaniu się słowem "naturalny". Razi mnie to, bo to słowo nie ma właściwie żadnego znaczenia w kontekście politycznym.
  • Odpowiedz
@Flypho: Właśnie o tym pisałem, że odwołanie do natury jest idiotyczne na dwóch płaszczyznach:
1. człowiek też jest częścią natury
2. w żaden sposób nie wartościuje
  • Odpowiedz
@gien: Tak, bo homoseksualna para rodziców, to jedyny powód wyśmiewania się z dzieci w polskich szkołach. Mniejsza, że dzieci potrafią być gnębione, bo są rude, grube, chude, bardziej inteligentne, mniej inteligentne, etc. Tak naprawdę, to wina leży w naszym społeczeństwie i jego zacofaniu, a także braku zdolności do wychowywania nowej istoty ludzkiej. Tak naprawdę, to jedynym słusznym argumentem przeciw, byłoby zacofanie polskiego społeczeństwa, bo pewnie większą bekę od dzieci, mieliby
  • Odpowiedz
@gien: Żadne społeczeństwo nie jest idealne, ale zauważ, że w Polsce dużo jadu przelewanego jest z pokolenia na pokolenie. Jednakże, odpowiadając na Twoje pytanie - Europa Zachodnia, Ameryka Północna i Australia
  • Odpowiedz
@n1c3: Jad jest często związany z biednym pochodzeniem, a kraj mamy taki a nie inny, ale tutaj widzę w tym temacie ludzi oświeconych, którzy wylewają jad na typa, który prezentuje poglądy zapewne milionów Polaków.
  • Odpowiedz
@Tom_Ja jasne, lepiej żeby biedne dzieciaki siedziały w domu dziecka i po 18 roku zycia zostawały rzucone bez kasy w wielki świat niż żeby kochające dwie osoby zajęły się nimi i zapewniły im godne zycie, dobre wzorce i wsparcie w życiu. ja #!$%@? jaki ten świat jest okrutny
  • Odpowiedz
@TinkerCob:

przecież to świetny kontrargument tego, że dziecko musi mieć przekazywane wzorce "zarówno męskie, jak i żeńskie".


No tak nie do końca, dzieci wychowywane przez samotnych rodziców częściej mają problemy w szkole, popełniają przestępstwa i wciągają się w używki.
  • Odpowiedz
@homerox2000: mimo wszystko wychowywanie przez jakiegokolwiek rodzica będzie lepsze, niż wychowanie w bidulu. Poza tym kwestia adopcji w parach jednopłciowych ma jeszcze inne znaczenie: takie pary już teraz wychowują dzieci, kiedy jeden z partnerów jest biologicznym rodzicem, a drugi, chociaż jest członkiem rodziny, na gruncie prawnym jest osobą obcą i nie może dziecka przysposobić.

@Marek1991: to akurat nie jest takie łatwe. Gdyby to była kwestia wyboru, to kto
  • Odpowiedz