Wpis z mikrobloga

Na jednej ręce jest olej z silnika diesla po przejechaniu 25k km a na drugiej po 15k km. Ten brązowy ma konsystencję oleju, jest bardzo śliski i zaciśnięte palce same wręcz przelatują na boki po powierzchni rekawiczki. Ta szara smoła z prawej ma konsystencję podobna do suchego alkoholu z popiołem, zaciśnięte palce stawiają opór na rękawiczce, ciągnąc za sobą materiał. Gdyby w silniku z lewej rękawiczki, zmienić olej przy 10k tak jak się powinno robić, to olej miałby kolor dużo bardziej słomkowy, w tej chwili jest przy górnej granicy eksploatacji i zaczyna zostawiać nagar na elementach silnika i turbosprężarki. Tak będzie następnym razem, silnik z prawej dostanie płukankę przy wymianie oleju za 1k km aby wyłapać ogrom sadzy która zebrała się na ściankach komory olejowej oraz aby odwrócić proces poważnej degradacji oleju. Za 1k km wrzucę zdjęcie tego spuszczonego oleju. Publikuje ten post bo wiele osób uważa, że można jeździć dużo na oleju i to nie ważne, kiedy się go zmienia i czy jest go wystarczająco w samochodzie. #samochody #motoryzacja #gruparatowaniapoziomu #carboners #ciekawostki #pokaolej
Pobierz
źródło: comment_D7vDDIYNB4NeXbXuulGoejHjs7QsDCXk.jpg
  • 99
Po prawej wszystko z silnikiem jest dobrze, tylko właściciel sobie "przejeździł" więcej.


@szalek995: no to skoro wszystko z silnikiem OK i przejechal 15kkm i olej #!$%@?, a ten po lewej przejechal 25kkm i olej jeszcze w porzadku, to chyba czegos nie rozumiem, albo jednak silnik nie jest taki OK...15kkm to jest normalny przebieg jak na olej. ja sam co prawda zmieniam co rok/co 10kkm, ale 15k to nie jest jakas tragedia
@rennaissance: W punkt. W końcu ktoś przedstawił twarde dowody na to ! Od zawsze tak uważałem. Zmiana oleju w aucie co 10 k a silnik będzie zapierniczal bardzo długo bez usterek. Wszystkie oleje longlife to ściema i pic na wode żeby silnik się #!$%@? na potęgę.
@MirekWyznajeAnonimowo: kurde nie wiem dlaczego, ale źle mnie zrozumiałeś. Ładny czarno-słomkowy olej z lewej ręki przejechał 15k km a sadza z prawej to 25k km przebiegu. edit: no spoko, dokłądnie tak, mogłem foto oznaczyć podpisem, ale myślałem, że przeczyta to 5 osób lol :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rennaissance: panie kolego mechaniku, pytanko mam bo mnie to nurtuje.

Mam na oku Civica 1.4 z 97,od znajomego. Auto stało od lipca bo układ chłodzenia strzelił i woda się lała, dokładniej przy kolektorze dolotowym urwał się trzpień który mocuje wężyk (mogłem coś pokrecic przy nazewnictwie) .

Na co zwracać uwagę przy kupnie zastanego auta, patrząc na silnik? Był zagazowany, jeśli to zmienia postać rzeczy.
@TymRazemNieBedeBordo: Jeśli nadal chcesz mieć kolegę, to nie kupuj ;P A tak na serio to nie wiem co ci doradzić, może być tak, że zdobędziesz więcej doświadczenia niż ja przez 10 lat, przy używaniu tej hondy w ciągu roku co może być koszmarem, albo dobra przygodą. Najgorzej jakby nie tylko woda się lała, ale jeszcze sobie pojeździł bez wody, bo z przegrzanego silnika nic nie ukręcisz. Generalnie pojedź do kolegi, napraw
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rennaissance: auto wstępnie między 1000 a 1500 mnie wyniesie i mogę na start włożyć 2000 więc generalnie to nie problem zrobić, pytanie czego się spodziewać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kolega mówi że zaczął się grzać kilka km od domu i po prostu z baniaka dolewali wodę aż dojechali, zostawili.

Miał drugie auto więc to olał, przyczynę problemu w sumie ja z ojcem znalazłem.

Co do oleju nie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rennaissance: jakbym miał zmieniać i i 10k to co dwa miesiące ( ͡ ͜ʖ ͡) od 4 lat zmieniam co 50k i narazie nie widzę różnicy od momentu kiedy go kupiłem, moc i kultura pracy idealna.
@powalacz: zgaduje, że latasz trasy ? Czy może taxi po mieście? Możesz być ciekawym obiektem badań xD. Poka foto oleju na białej kartce papieru z bagnetu jak masz akurat duży przebieg na oleju. Znam jednego gościa co robi rocznie ponad 100k km. Jego życie to samochód, ale tylko autostrady. Klocki mu starczają na 200k km. Zmienia olej co 20k, bo robi to co dwa miesiące i ma tyle motogodzin na silniku