Wpis z mikrobloga

To jest kurde dramat.

Hehehe, żeby we Wrocławiu zarabiać mniej niż 5k to trzeba być ułomnym xD A wszyscy moi znajomi mają 10k bez wysiłku


Mój różowy pasek od trzech miesięcy szuka we Wrocławiu pracy, jest magistrem farmacji z wszechstronnym doświadczeniem (apteka, przemysł, praca biurowa w korporacji). Ostatnio zadzwonili z jednej z sieciowych aptek - 3,5k na rękę i to bez żadnych negocjacji, to górna granica. C--j mnie strzela, bo w takim tempie to my nigdy ze sobą nie zamieszkamy, ceny wynajmu szybują jak p----------e a pensja jakby ktoś jej w ryj napluł. Pięć lat studiów, kolejne pięć doświadczenia i g---o, byle robotnik po zawodówce przy łopacie zarobi więcej, nawet tramwajarz po trzymiesięcznym kursie, który wcześniej miał doświadczenie w jeździe co najwyżej corsą. A żeby mieszkać jak ludzie to prawie połowę naszych pensji musielibyśmy wydupczyć na mieszkanie, c---a byśmy odłożyli i do d--y z takim życiem. Wkurzyłem się.

#zalesie #wroclaw #farmacja #apteka
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Ogau Mieszkać na Jagodnie albo psiaku i pół życia spędzić na dojazdach? Podziękuję. Celujemy w wynajem małego dwupokojowego na Gaju. W starej kamienicy na Hubach z dziurami po kulach z 1945 można znaleźć coś za 2k, ale w jako-takim standardzie to poniżej 3k jest naprawdę ciężko, a ceny nie spadają.
  • Odpowiedz
@Damasweger: ja niedługo zwalniam mieszkanie dwupokojowe przy mostach warszawskich za 1950zł. Standard może nie najlepszy, ale sam blok dość świeży, ładne podwórko. Jeśli nie celujecie sztywno w Gaj to mogę przesłać zdjęcia mieszkania.
  • Odpowiedz
@Damasweger:

Już od 20 lat wiadomo że chemia, biotechnologia i farmacja to kierunki które mają sens tylko w przypadku planowanej emigracji.
Serio tak ciężko ogarnąć rynek w danej branży, zanim się wybierze studia?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Damasweger: pyszny boolean doopy ;) technik farmacji z dyżurami w mieście powiatowym, 1h drogi od Wrocławia zarabia więcej plus do tego za 1,5k trzypokojowe mieszkanie w bloku. Pomyslcie czy koniecznie chcecie mieszkać we Wro.
  • Odpowiedz
@Damasweger: jeśli oferowali jej 3.5netto to jest ok 5500 brutto. Teraz przypomnij sobie na kogo głosowałeś i czy ta partia miała w programie likwidacje podatku dochodowego.
  • Odpowiedz
@Damasweger: protip, jeżeli nic nie trzyma Ciebie we Wrocławiu to wyjedź. Na wiosce dziewczyna dostanie dwa razy tyle i jeszcze mieszkanie w pakiecie żeby tylko tam chciała.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Michaelo_proteino:

klienci traktuja Cie jak ekspedientke w sklepie


A nie jest tak? Od leczenia jest lekarz, pani w aptece tylko sprzeda ci lek na receptę czy poleci magnez w tabletkach w promocyjnej cenie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ogau Z Mostów Warszawskich nie dojadę do pracy na 4 rano.

@Dolan @Kliko Farmaceuta nie tylko podaje leki z półki, ale też służy poradą medyczną. Nie chodzi się do lekarza z każdą pierdołą, tylko można zapytać w aptece. Farmaceuta musi znać interakcje leków, przeciwwskazania, itp. A jak wyda Ci zły lek, to możesz skończyć dwa metry pod ziemią, więc nie wiem czy podjąłbyś takie ryzyko kupując leki u pani
  • Odpowiedz
@Hawthorne: To by była długa historia, więc pokrótce - zaczęłam od Javy, w międzyczasie był C++ (myślałam o pracy w Nokii), ale C++ to nie moje klimaty. Pracy w Javie znaleźć nie mogłam, bo przesyt juniorów, a moje projekty z braku czasu nie były zbyt imponujące. Pracę znalazłam w innym języku przez polecenie. W pracy musiałam się go nauczyć od zera, ale nie było to trudne. Nie jest to coś,
  • Odpowiedz