Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanko. Działam na nowo złożonym PC, zainstalowane stery do chipsetu, dźwiękówki, sieciówki, gpu itd. Zastanawiam się nad aktualizacją BIOSu. Szczerze mówiąc wydaje mi się, że wszystko gra. Płyta to MSI B450 Tomahawk MAX i z buta wystartowała z Ryzenem 3600, więc według mnie raczej nie ma sensu aktualizować BIOS, jednak może znajdą się jakieś argumenty, które poprą aktualizację. Najbardziej obawiam się, że coś może pójść nie tak. Szczególnie, że kilka postów niżej user właśnie wspomina o tym, że zaaktualizował biosa i teraz nie chce mu się uruchomić system.
Moja obecna wersja biosu to 7C02v33 i zgodnie z stroną mógłbym wgrać dwie aktualizacje, które poprawiają m.in kompatybilność z portami PCI-e oraz dyskami NVME. Tylko czy jest sens? Jeśli tak, to robić to w ten sposób, że od razu #!$%@? najnowszą wersję biosu czy może zrobić to krokami, że pierwsze #!$%@? tę z 2019-10-25, a potem dopiero 2019-11-11? Będę wdzięczny za poradę! Pozdrawiam
#pcmasterrace #komputery #msi
Pobierz mariobit - Mirki, mam pytanko. Działam na nowo złożonym PC, zainstalowane stery do ch...
źródło: comment_cqEUb46Lk3MHIj1pIWk6ljQTEroxIuMo.jpg
  • 10
@mariobit: Ja miałem x470 gaming plus max z ryzenem i nie widziałem żadnej różnicy w działaniu procesora. Napięcia, wszystko pozostało takie samo. Płyty z dopiskiem max są przystosowane do działa z ryzenami 3 gen.
@mariobit: - Update AMD ComboPI1.0.0.4 Patch B (SMU v46.54) ten nie daje tylko kompatybilności, to miało polepszać wydajność wielowątkową.
@Viscop: taki pseudo dual bios, ma 2 ale jeden tylko służy do flashowania biosu. jak uwali główny to może flashować bez problemu na tej płycie, ale samemu nie możesz ich przełączać.
taki pseudo dual bios, ma 2 ale jeden tylko służy do flashowania biosu. jak uwali główny to może flashować bez problemu na tej płycie, ale samemu nie możesz ich przełączać


@10129: O tym nie wiedziałem, może wydadzą niedługo kolejne płyty z normalnym dual biosem np. Tomahawk max dual bios max xD