Wpis z mikrobloga

@Matfju: Sprecyzuj co konkretnie, jak C++ to zapewne najlepsze będzie Programming practice and principles using c++ od Bjarne Stroustrupa.

Ale polecam coś innego, chyba że wiesz że konkretnie chcesz od C++ zaczynać
  • Odpowiedz
@Matfju: Najpierw wybierz język programowania. Potem kup/wypożycz odpowiadającą mu książkę z serii "Head First" (pol. "Rusz głową") i ją przestudiuj. Przeczytaj od deski do deski, robiąc notatki i notując Wykonując wszystkie praktyczne ćwiczenia i projekty. Nie ma lepszego i łatwiejszego wprowdzenia.

Dodatkowy hint: Ucz się z angielskiej książki. Bez znajomości angielskiego i angielskiej terminologii w IT jesteś podczłowiekiem.
  • Odpowiedz
@Kodziak: Wydaje mi się, że jest to bardzo przydatna umiejętność w dzisiejszych czasach i bardzo wiele opiera się na programowaniu, a ja chciałbym po prostu spróbować tego, a jeśli będzie mi to wychodziło to może i w przyszłości udało by mi się znaleźć pracę polegającą na programowaniu
  • Odpowiedz
Załóżmy, że wybiorę Pythona na pierwszy język, najlepiej będzie jak będę się uczył cały czas tego jednego języka i wchodzić w niego głębiej, czy może spróbować kilku języków powierzchownie?
  • Odpowiedz
@Matfju: Nauka programowania to nie to samo co nauka języka programowania.
To jak z matmą w szkole - chodzi o to, żeby zrozumieć i wyrobić pewne schematy myślowe. Język jest tylko narzędziem z którego korzystasz.
Tak na dobrą sprawę, jeżeli nie miałeś nigdy wcześniej kontaktu, to możesz skorzystać z darmowych i interaktywnych kursów na Codecademy
  • Odpowiedz
@Matfju: Jezyk jest tylko narzedziem, jesli nauczysz sie dobrze programowac, zmiana jezyka to w zaleznosci od jego skomplikowania od kilku tygodni do kilku miesiecy nauki.
  • Odpowiedz