Wpis z mikrobloga

Czy są tu #lemkowie?
W moim rodzinnym mieście (Dolny Śląsk) "się mówiło" że łemki złe ludzie, nienawistne, trzymać się od nich z daleka
Tak się złożyło że związałam się z pół-łemkiem
I mogę potwierdzić po latach.
Po przejściach z teściową, mężem - tak to źli ludzie.
Mąż rok temu odkrył swoje łemkowskie korzenie, od tego czasu próbuje nas ukrainizować, codziennie Ruska Muzyka z YouTube córkę chciał przerobić żeby do cerkwi chodziła,a ona gorliwa katoliczka.
Jak mu się nie udało nas przerobić to my teraz wrogi w domu. I codziennie musimy słuchać ludowej jego muzyki.
Teściowa - nienawidzi mnie bo ja nie z nich. Buntuje męża ciągle, mojej córce mówi że ja ze złej rodziny, moja mama była głupia. Ja jestem głupia....
Łemki to naprawdę źli ludzie.
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@frisorovicz oni wszystkich nienawidzą za wszystko. I ukrywają prawdę o tym co było. A było różnie, część Łemków poszła za UPA część za Polakami. Ja rozumiem że ich skrzywdzono wysiedlając wszystkich jak leci, ale jak trochę wyciągnęłam od męża to jego dziadek wcale święty nie był.... Teraz mam w domu pełna ukrainizacje bo jemu to się kompletnie pomieszało w głowie, codziennie kilka godzin wycia ludowego z YT. Już zaczął zapominać po polsku
  • Odpowiedz