Wpis z mikrobloga

@maminfoodboga a nie jest tak że w tylnych zębach ngz refunduje tylko czarne plomby (bo wychodzi z założenia że ich tak mocno nie widać) a z przodu na nfz można zrobić też białą?
edit. Sprawdziłem w google-jest jak mówię. Białe jest refundowane w przednich zębach-do trójek. Cała reszta tylko czarne.
@Mawak:

@Wygrywka: Po to płacisz na NFZ że jak trafisz do szpitala ze złamaniem to nie zbankrutujesz. A usługi dentystyczne są w na tyle rozsądnych cenach że można przymknąć oko i dla własnego wewnętrznego spokoju uznać że NFZ tej dziedziny po prostu nie obejmuje.


To ja chce wykupić usługę na leczenie na SOR, podpisać umowę, opłacać składkę. A nie ja nic #!$%@? nie podpisywałem, na nic się nie zgadzałem, a
Po to płacisz na NFZ że jak trafisz do szpitala ze złamaniem to nie zbankrutujesz. A usługi dentystyczne są w na tyle rozsądnych cenach że można przymknąć oko i dla własnego wewnętrznego spokoju uznać że NFZ tej dziedziny po prostu nie obejmuje.


@Mawak: głupszego wytłumaczenia w życiu nie czytałem :D i to "można przymknąć oko" XD państwo na ciebie pluje a ty się cieszysz ze deszcz pada
@maminfoodboga kiedyś były dopłaty, jakieś 10 lat temu to zmieniono i możesz albo brać całość na NFZ albo całość prywatnie. Dopłaty zostały zlikwidowane bo był problem z dentystami którzy brali pieniądze zarówno od pacjentów jak i z NFZ
Wczoraj byłam u dentysty i się zastanawiam po ch** ja płacę na ten cały #nfz skoro nawet za zaplombowanie małej dziurki mnie skasowała ponad 100zl.


@Wygrywka: Ludzie narzekają, że zagraniczne leczenie jest drogie, a tak naprawdę jeśli coś tobie dolega to tak czy siak wydać kupę kasy na prywatne wizyty, leczenie. No i jeszcze bulisz obowiązkową składkę. W USA przynajmniej masz dowolność.
to po prostu #!$%@? dentysta


@DoIores: ogólnie nie mam szczęścia do dentystów - ostatni do którego chodziłem skasował mnie za zrobienie kanałowego, a dał tylko białą plombę w trzech wizytach ¯\_(ツ)_/¯ gdy wyszło że nie mam kanałowego przy okazji zdjęcia RTG poszedłem do tej placówki, ale w dokumentacji nie ma nic o moim kanałowym... a zapłacone za kanałowe. Na paragonie (które zbieram) "usługa stomatologiczna"

I co pan mi zrobisz