Wpis z mikrobloga

Zauważyliście? Politycy PiS jakby zniknęli z przestrzeni publicznej. Kaczyński siedzi cicho, Morawiecki też, nie ma gościu pokroju Macierewicza. Czyżby kampania Dudy ruszyła? PiS będzie teraz jak taki miły, nieobecny administrator, byle nie palnąć czegoś przed wyborami. Swoją drogą, to chyba najbardziej realny moment, w którym mogą stracić władzę na amen, w ciągu ostatnich 4 lat nie było takiej chwili. Czy to będzie Kidawa, Kosiniak czy też inny kandydat, druga tura będzie zjednoczonym frontem przeciw PiS.
Zauważmy, że PiS nie wygrał bo uzyskał więcej głosów. Miał ich mniej niż KO, Lewica i PSL. Wygrał dzięki metodzie d'hondta. Teraz mamy zwykłą większość. Kretyńskim pomysłem jest wystawienie do walki Kidawy, ale może się uda, nawet z nią. Jeśli Duda nie wygra w pierwszej turze, a to się w polskich wyborach nie zdarza, PiS może mieć poważny problem i przyspieszone wybory. Ba! Możliwe, że władzy już nie odzyskają, bo w przyspieszonych wyborach musieliby zdobyć 276 posłów.

#polityka #bekazpisu
  • 32
@622xc: wątpię by PSL wszedł do takiej koalicji w obecnym składzie, a w przyspieszonych wyborach PiS może mieć znacznie mniej posłów. Konfederacja może wylecieć po popisach Brauna.
@jvmaxxjv: Mam dokładnie takie samo zdanie. Ostatnio zauwazyłem też, że zaczął się atak w necie na Dudę z powodu jego językowej wpadki czy też jego agresywnego przemówienia wcześniej. Dotyczy to często przez osoby normalnie nie związane z polityką. Troszke to wygląda jak z Bronkiem i jego krzesłem. Innym politykom są w stanie wybaczyć/zapomnieć wpadki, ale Prezydentowi nigdy.
Mam nadzieję, że dojdzie też wzrost osób, które normalnie nie głosują, ale mają po
@maxwol: niech sobie będzie ta Kidawa, prezydent ma pilnować żyrandola i wetować
myślę też, że KO+Lewica+PSL są w stanie zlikwidować 500 plus, przed wyborami chcą się podlizać ludziom, ale taki trójpartyjny rząd rozmyłby niepopularny ruch na 3 ugrupowania
@EmDeCe: mogą sobie #!$%@?ć przed wyborami, bo chcą Biedronia :)

to nie chodzi o to, czy lewusy poprą, czy też nie - nie ma to żadnego znaczenia, bo Lewica traci elektorat do
@jvmaxxjv: jak wygra ktos inny niz duda to rzad stowrzy ustawe likwidujaca obowiazek podpisania przez prezydenta ustaw i powstanie kolejny burdel i bedzie mowic ze te prawo w ustawie jest wazniejsze bo swiezsze niz poprzednie( ͡° ͜ʖ ͡°)