Wpis z mikrobloga

#python #programowanie #machinelearning

Mirki najlepsze źródło do nauki ml-a? Książki? Czy raczej w internetach są jakieś godne przykłady? Miałem kiedyś podstawy ml-a na studiach w języku R, ale wykłady były tak niskiej jakości i tak niezrozumiałe, że wypisałem się z tego przedmiotu i czułem uraz do tego przez prawie 10 lat xD Potrzebuje materiały dla prawdziwego laika w kwestii ml-a.
  • 12
  • Odpowiedz
@FortunaHej: Miałem na myśli analizę danych czyli np. temperatura (wiem, że to zależy od wielu czynników, ale dla uproszczenia) i na podstawie zebranych materiałów chcę stwierdzić czy jutro będzie -10 czy +30C.
  • Odpowiedz
Pierwsze podstawowe pytanie:
1. Umiesz programować, programujesz?
2. Czy chcesz się rozwijać w stronę ML czy tylko czasem jakieś dane sobie poanalizować i wyciągnąć wnioski?

ad 1. Jeśli nie potrafisz programować i nie wiążesz przyszłości z ML ale "chcesz coś wiedzieć" na ten temat to polecam zainteresować się jakimiś narzędziami cloud na początek (typu auto ml azure). Możesz tam w kilka minut zrobić model, przeanalizować dane (powerbi) i zrobić deploy aplikacji na
  • Odpowiedz
Miałem na myśli analizę danych czyli np. temperatura (wiem, że to zależy od wielu czynników, ale dla uproszczenia) i na podstawie zebranych materiałów chcę stwierdzić czy jutro będzie -10 czy +30C.


@benwatkins: Rob kurs z coursery, nie masz pojecia co to jest ml, ani do czego sluzy. Jak juz zrobisz wtedy zrozumiesz, ze to co piszesz nie ma sensu.
  • Odpowiedz
@benwatkins jeśli tak to super, możesz zacząć właśnie od klepania kodu i uczenia się bibliotek (co może okazać się mało potrzebne bo dosyć szybko się zniechęcisz) albo wykorzystać gotowe api od któregoś z dostawców usług w chmurze. Tam masz całą dokumentację do poszczególnych API, dodatkowo dostajesz darmowe środki na wykorzystanie. Jeśli coś z tamtych rozwiązań cię zainteresuje to poprostu idź w tą stronę i na bierząco się douczaj. Do samej analizy danych
  • Odpowiedz
Hands-On Machine Learning with Scikit-Learn & TensorFlow. Do mnie materiały w necie jakoś nie trafiały.
  • Odpowiedz