Wpis z mikrobloga

Stan na godzinę 06:57 (w nawiasach zmiana w porównaniu do danych z tego samego źródła z wczoraj z godziny 06:08):

Potwierdzonych przypadków: 9731 (+1989, +25,69%)
Podejrzenia: 15238 (+3071, +25,24%)
Zmarłych: 213 (+43, +25,29%)
Wyzdrowiałych: 176 (+45, +34,35%)

Źródło: https://3g.dxy.cn/newh5/view/pneumonia

Legenda do pierwszego i drugiego wykresu:
- Czerwony - potwierdzone przypadki
- Pomarańczowy - podejrzenia

Legenda do trzeciego wykresu:
- Czarny - zgony
- Zielony - wyzdrowiali

#wuhan #2019ncov #coronavirus #chiny #wirus
źródło: comment_CWJKgzn3jTzGLN20FyjHtINz66aCHVra.jpg
  • 29
Nie wiem czy mi się dobrze wydaje, ale wykres zgonów jest skumulowany, czyli np. jeżeli pierwszego dnia zmarła jedna osoba i drugiego jedna, to w drugim dniu wykres ma wartość 2


@pankrosnizm: Tak jest.

że wam się chce nakręcać ta spirale paniki.


@wielad: Niczego nie nakręcam. Prezentuję jedynie suche fakty i każdy może z nich wyciągnąć własne wnioski. W innych moich komentarzach możesz zauważyć też że prostuję fejki.
@maniac777
Pociesza fakt, że mimo upływu czasu liczba zgonów nie rośnie lawinowo a więc stan chorych nie pogarsza sie dramatycznie z dnia na dzień.
Liczba ozdrowien też pociesza, bo przewyższa liczbę śmierci i trend zapowiada się pozytywnie.
No, zobaczymy co będzie dalej. Proszę mnie wolac, plusowalem komentarz.
@alfons-metody: no spoko pożyjemy zobaczymy. Ty za to ze swoim IQ powyżej przeciętnej się napewno uchronisz. Jak ma zabić wszystkich to zabije. A jak narazie to po #!$%@? się bać? Najlepiej z domu nr wychodzi raz że będziesz zdrowy dwa nie będziesz Psuł ludziom dnia swoją szkaradna twarzą :D
@dildo-vaggins: @wojtek_bez_portek:
Tu macie badanie w którym pojawia się temat śmiertelności:

https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(20)30211-7/fulltext

Istotne w mojej ocenie informacje:
- próba: 99 pacjentów przyjętych do jednego szpitala pomiędzy 1 a 20 stycznia.
- blisko połowa próby to pracownicy targu rybnego.
- oczekiwanie na rezultaty: do 25 stycznia
- tam gdzie jest informacja o czasie śmierci piszą o 8 i 11 dniach od przyjęcia do szpitala

wykres zgonów jako jedyny wygląda tak pięknie
@maniac777: Gdyby czarny i zielony wykres był na identycznym poziomie to oznacza śmiertelność 50% a jeśli zmarło ok 230 osób a wyzdrowiało 170 to śmiertelność wynosi niecałe 58% i jest ona BARDZO wysoka ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@maniac777:

@Moitessier: Jeżeli choroba inkubuje przeważnie 3-7 dni, a zabija w 8-11 dni od wystąpienia na tyle poważnych objawów że przyjmowano ludzi do szpitala to dane do wykresu zmarłych generują osoby które zaraziły się przed wprowadzeniem kwarantanny.

Wprowadzenie kwarantanny jedynie ogranicza rozprzestrzenianie się choroby. Ale nie wpływa na proporcję statystyki - zachorowało/zmarło. Poprostu przed kwarantanną zachorowało więcej osób niż po jej wprowadzeniu co jedynie zmienią próbę statystyczną (większa liczba osób).
Wprowadzenie kwarantanny jedynie ogranicza rozprzestrzenianie się choroby. Ale nie wpływa na proporcję statystyki - zachorowało/zmarło.


@gridstream: Niekoniecznie. Jestem ostrożny w wyciąganiu wniosków. Wprowadzenie kwarantanny mogło spowodować że ludzie zgłaszają się wcześniej (co może dawać większe szanse na przeżycie) lub nie będąc pewnym zarażenia i bojąc się go ludzie czekają dłużej (co może dawać mniejsze szanse). Trudno przewidzieć jak to zadziałało, ale leczenie, nawet tylko objawowe, może dawać więcej czasu na zadziałanie