Wpis z mikrobloga

I wbijcie sobie jedną rzecz do głowy. Ci wszyscy lekarze, funkcjonariusze służb epidemiologicznych, ratownicy i tak dalej, których wyzywacie od idiotów, bo nie robią tego, co Wam - wykopkom - wydaje się konieczne, to jest właśnie grupa, której najbardziej zależy, żeby nie było epidemii i żeby ograniczyć skutki wirusa do minimum. Bo po pierwsze w przypadku jej wystąpienia będą musieli #!$%@?ć 24/7, a po drugie to oni właśnie będą najbardziej narażeni jako znajdujący się na pierwszej linii frontu. I nie sądzę, żeby olewali temat, który potencjalnie może być szkodliwy/groźny dla nich samych bardziej niż dla randomowych obywateli.
#wirus #chiny
  • 18
@kilemile: okey to dlaczego tak głupio postępują prikaz z góry ? No chłopie ten gościu co jeździł po kraju bo nikt go nie hcciał przyjac jego próbki poleciały do Francji pewnie jest zdrowy ale jakby mu coś było tooooo No jak to traktowac powiedz mi
@kilemile: Tak masz rację, ale jak mówią, że jest 100k zarażonych to #!$%@?ć i #!$%@? wiemy lepiej albo teoretycy spiskowi milion zmarłych i weź się dowiedz coś tvn no chyba nie ja bym szukał po środku gdzieś.
No chłopie ten gościu co jeździł po kraju bo nikt go nie hcciał przyjac


@a-lexis: Ten gościu miał jakieś typowe objawy przeziębienia i był zwyczajnym panikarzem. Dlatego nie chcieli go przyjąć.

okey to dlaczego tak głupio postępują prikaz z góry


Nie znam się na epidemiologii, nie znam się na medycynie, nie znam się na zdrowi publicznym. I nie mam pojęcia czy postepują mądrze czy głupie. Ale biorąc pod uwagę fakt, że
@kilemile: ale mordo ten wirus jest jak grypa przedewszystkim pierwsze co wszyscy co mieli kontakt z chinolami lub latali dopiero innymi trza sie zajac potem. Najwazniesjze to zablokowac chorobe w początkowym stadium bo jak sie rozbryka to nikt nad tym nei zapanuje mamy 11 szpitali co to jest!
@a-lexis: Musisz zdefiniować na co. Na epidemię w 11mln mieście? Nie, całe szczęście takiego nie mamy. Odsyłam do linka. Mam nadzieję, że ekspert od epidemii jest dla ciebie bardziej wiarygodny niż wykopki.
@2019_ncov: to prawda co mówisz ze nie mamy tak dużych miast a chinole sie zakrzają tez w tych szpilach i kolejkach. No nie wiem kurde porostu jakoś to tak nonszalancko wygląda. Widzę specjalnie założyłeś konto by nie pisać ze swojego nicku.Dobrze ,ze ufasz polskim służbom komuś trzeba ufać.
@a-lexis: Od dłuższego czasu nie mam tutaj konta, usunąłem po 1x latach. Za duży poziom #!$%@?. Ja mam niski poziom zaufania do lekarzy i instytucji państwowych - to po prostu nie jest tak groźny wirus jak się go przedstawia (głównie na wykopie) i tyle.
@a-lexis: I ze stanu ciężkiego też ludzie wychodzą - za stan ciężki określa się ludzi którzy potrzebują respiratora - wbrew histerykom z wykopu to nie jest coś co automatycznie prowadzi do śmierci tylko wsparcie organizmu na czas walki z chorobą. Gdzieś mi dzisiaj mignęło, że 40 osób ze stanem ciężkim zmieniono na stan stabilny. Spokojnie.