Wpis z mikrobloga

Mało co mi się podoba w dzisiejszych czasach, ale jest jedna rzecz, która jest naprawdę fajna i rewolucyjna. A mianowicie jest to popularność ekologii i wegetarianizmu. Idea rozprzestrzenia się ostatnio w niesamowitym tempie i może naprawdę zmienić świat. Ostatnio gala Złotych Globów serwowała tylko dania wegańskie, teraz Oskary biorą przykład i też idą w większości tą drogą. Niedługo być może będzie tak, że serwowanie mięsa na oficjalnych galach będzie uznawane za nietakt.
#wegetarianizm #weganizm #oswiadczenie #jedzenie
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Howea: weganka ani wegetarianka nie będę,ale rzeczywiście bardzo szybko to weszło do naszej kultury. Mięso ograniczyłam i w ogóle nie widzę różnicy. Kiedyś jadłam mięso codziennie,a teraz 1-2 w tygodniu. Jest tyle pysznych dań wege i nie sa to surowe warzywa! Wbrew przekonaniu wielu ludzi. Też mocno patrzę na ekologie (przeraża mnie ilość plastiku jaki produkujemy). Też cieszy mnie ta zmiana:)
  • Odpowiedz
Jak ponad dwiadziescia lat temu postanowiłem nie jeść zwierząt, to rodzina myślała, ze zwariowałem. Dziś się tylko uśmiecham
  • Odpowiedz
@Howea: @UltrasCKM:

klik

Trzeba mieć gwóźdź wbity w mózg żeby obrażać ludzi którzy chcą ograniczyć mięso z powodów ekologicznych czy ideologicznych. Zero argumentów, tylko plucie „CHCE DECYDOWAĆ SAM CO MOGĘ JEŚĆ KWIK MIĘSKO DAWAĆ MIĘSKO”
No to sobie decyduj w domu XDD
  • Odpowiedz
@Howea: z chęcią bym jadł produkty wegetariańskie, ale te są zwyczajnie drogie. Skoro produkcja mięsa wymaga większej ilości zasobów niż produkcja zieleninki to dlaczego kiełbaski wegańskie są zazwyczaj 2x droższe? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Zarabianie na ludziach i chęci bycia eko. To samo segregacja odpadów, producenci w większości maksymalnie utrudniają temat i zamiast np. robić etykiety które łatwo oderwać to weź się potem męcz i zdrapuj.
  • Odpowiedz
@Howea: też popieram weganizm. Natomiast uważam że takie akcje jak podawanie TYLKO wegańskich potraw jest żałosne. Nie różni sie to zupełnie niczym od tego gdyby podano TYLKO mięsne potrawy. Fajnie ci być na takich przyjeciach?
Trzeba szanować cudze wybory. Poprzez narzucanie zamiast zachecania spowodujemy tylko to ze ludzie sie zbuntują i znienawidzą tą idee. Mozna takie akcje robić jak zostanie 1% mięsożerców a nie 99. W ten sposob wiekszosci nie
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@TurboDynamo Rośliny jedzą także ludzie, którzy jedzą mięso. Jeśli ktoś jeden wieczór mięsa nie zje to nic mu się nie stanie. Moim zdaniem Hollywood musiało w pewnym momencie tak postąpić, bo nieustannie pouczają ludzi jak żyć. Głupio by to wyglądało, gdyby namawiali do troski o planetę jedząc steka. To ludzi nie przekonuje, bo to hipokryzja. Trzeba dawać przykład i samemu przestrzegać własnych zasad.
  • Odpowiedz
@Howea: glupie to jest jak pouczają ludzi o planecie a latają wyczarterowanymi samolotami itp. Cały ten swiatek to szczyt hipokryzji i zrobili faktycznie wielką łaskę, ze raz mięsa nie zjedli.
  • Odpowiedz
glupie to jest jak pouczają ludzi o planecie a latają wyczarterowanymi samolotami itp. Cały ten swiatek to szczyt hipokryzji i zrobili faktycznie wielką łaskę, ze raz mięsa nie zjedli.

to jest i tak dużo bo przemysł "mięsny" odpowiada za 1/3 gazów cieplarnianych. Więcej niż wszystkie samoloty na świecie
@CzarneChmury:
  • Odpowiedz
@Howea: A mnie się nie podoba. Wszystkie zwierzęta powinno się zarżnąć, wszystkie zasoby zużyć, potem zgasić światło i koniec tego bezsensownego balu.
  • Odpowiedz
@Howea:

No że jest korzystne dla zwierząt to chyba nie muszę tłumaczyć, co? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Chyba jednak troche musisz. Sugerujesz ze oczywista odpowiedzia na odwieczne pytanie: "Byc albo nie byc?" jest jednoznaczne i niepodlegajace dyskusji "nie byc"? Odwaznie.
A co ze zwierzetami zyjacymi dziko? Im tez chcesz "ulzyc"?
  • Odpowiedz
Jeśli ktoś jeden wieczór mięsa nie zje to nic mu się nie stanie


@Howea: oczywiscie ze nie. Gwiazdy sobie to zjedza. Ale zwykli szarzy ludzie sie zbuntuja przeciwko nie jedzeniu miesa.
  • Odpowiedz