Wpis z mikrobloga

@pan-violaceus: te grupy to jest rak w #!$%@?. Oferta dla operatora, bez programowania, za 20-25zl netto? Toz to wyzysk, wszedzie placa wiecej. 30 zl dla programisty? "Za tyle to moge zielony wciskac". Siedza debile w jakiejs Norwegii czy innej Danii, jebia za minimalna i przeliczaja stawki na zlotowki, potem glaszcza sie wzajemnie po jajkach piszac jakies bezsensowne komentarze, ze 3k netto dla operatora ktory ma zadanie wciskac guzik i sprawdzic do.sprawdzianu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@pan-violaceus: Grupki i fora tematyczne to rak xd
Swoją drogą to jestem ciekaw takich realnych polskich widełek cenowych i czy idzie znaleźć robotę za jakieś 6k miesięcznie bez nadgodzin i na normalną umowe. U mnie w Polsce Z krążą jakieś wieczne mity jak to jakiś tam kolega kolegi w Poznaniu czy innym Wrocławiu ma 10k jako powiedzmy frezer narzędziowy. Ciekaw jestem czy faktycznie jest tak kolorowo xd
@Ciostek937: Ci mityczni koledzy najczęściej jebią po 250h miesięcznie i sieją dezinformację.
Osoby, które mają stawki godzinowe powinny podawać swoją pensję tak, aby dało to się porównać do standardowego etatu, tzn. stawka godzinowa przemnożona przez 253 (dni roboczych w 2020) minus 26 (dni urlopu, jeśli bezpłatny) razy 8 (standard dzienny) podzielić przez 12 (miesięcy), czyli 151,33 godzin średniomiesięcznie.
@Ciostek937: Może pojedyńcze przypadki. Znam 2 operatorów ustawiaczy którzy od roku około już przy tym nie pracują. Na 4 brygady we Wrocławiu dostawali do 3,5k okolo na rękę. Ze swojej strony powiem że jako operator lasera w dobrej firmie to okolo 4k na łape. Technolodzy odpowiednio starszy okolo 5-5,5k netto,młodszy 4,5-5k. Może gdzieś daja wiecej,ale w większości firm mniej.