Wpis z mikrobloga

@ramzes8811: korporacje płacą podatki, poprostu nie płacą podatku dochodowego. System podatkowy działa tak, że podmiot może się rozliczać w swoim kraju i nie uważam, że powinno się to zmienić.
Wyobrażasz sobie sytuację gdybyś powiedzmy w ciągu roku pracował w 3 państwach i musiałbyś rozliczać podatek w każdym z nich? Wprowadzało by to tylko niepotrzebną biurokrację i koszty.
@Vokun: chciałbym zobaczyć jak obliczasz podstawę opodatkowania uwzględniając koszty w kraju macierzystym skoro przepisy w każdym kraju są inne XD. Albo będziesz obliczał, że np do tej paczki w tym kraju użyłeś 10% energii elektrycznej w danym miesiącu, do innej paczki X%. Zejdź na ziemię.
@svr_:

lbo będziesz obliczał, że np do tej paczki w tym kraju użyłeś 10% energii elektrycznej w danym miesiącu, do innej paczki X%.


Ale przecież tak właśnie się robi!! Do każdego produktu przypisuje się koszty bezpośrednie (np. materiały) oraz pośrednie (np. zarządu czy energii). Wystarczy zaewidencjonować ile produktów poszczególnego rodzaju wysłało się do danego kraju, ile łącznie wyniosły przypisane do nich koszty a ile przychody. przychody-koszty= dochód do opodatkowania w danym
@Vokun: ale wytłumacz mi jak obliczysz koszty, nie wiem #!$%@?, niech będzie samochodu służbowego wziętego w leasing gdzie w każdym kraju przepisy odliczenia tego są #!$%@? INNE!. Jak ustalisz jaka część odpowiada za konkretną paczkę.
@svr_: Ok, załóżmy, że ujednoliciło się przepisy i w każdym kraju można wliczać leasing w koszty.
Najprościej mówiąc: do każdego rodzaju produktu przypisuje się koszt leasingu według ustalonego wzoru. Np. 50% produkcji ogółem to produkt X i 50% kosztu leasingu idzie na ten produkt. Koszt leasingu to np. 1000$, 50%*1000$=500$
liczba wyprodukowanych sztuk produktu X to 500. 50 (czyli 10% całości) sztuk trafia do Polski, więc odliczamy 10% kosztu z tych
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vokun: to teraz wylicz dla 1000 różnych produktów w 10 różnych krajach XD już pomijam fakt że jakieś wysrane wzory nie beda miały nic wspólnego z rzeczywistością
@svr_: Własnie to już jest robota dla pracowników. Zresztą skąd przekonanie, że przedsiębiorstwach panuje jakiś ogromny chaos i sami nie wiedzą gdzie co i ile wysyłają?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vokun: Nie, żaden podmiot który coś produkuje albo sprzedaje tak nie robi. Masz koszty produkcyjne które uwzględniają uśredniony koszt wyprodukowania towaru, ale masz też marzę która jest różna w zależności od produktu i serii sprzedażowej z której też pokrywane są różne koszty (na przykład przestoju, reklamy, obsługi sprzedaży). Czasem sprzedaje się jeden produkt bez marży (albo z minimalną) żeby zarobić na innych produktach i usługach. Najlepszym tego przykładem są papierosy, na
@Fidel1: Odpisałem ci w innym wątku. W każdym razie pierwsze słyszę, żeby sprzedaż papierosów była nieopłacalna i nigdy nie widziałem, aby do paczki papierosów były dołączane jakieś inne produkty.