Wpis z mikrobloga

Czołem Mirasy ( ͡º ͜ʖ͡º)
Zwracam się z uprzejmą prośbą o poradę :)

Mam kumpla, który pracuje w IT, jako admin sieci teleinformatycznej. Doświadczenie ma dość duże, bo już 7 lat pracuje w branży w dużych instytucjach (do 2 tys użytkowników), ma bardzo dużą wiedzę jeżeli chodzi o administrowanie, utrzymanie, bezpieczeństwo sieci (nie będę tutaj rozpisywał bo jest tego trochę). Obecne wynagrodzenie to ~4000 zł netto, niedługo miała być gruba podwyżka.
Jednak w obecnym korpo jest firma outsourcingowa i pojawił się pomysł przeniesienia tego kumpla właśnie do tej firmy outsourcingowej, z podwyżką uwaga.... 300 zł netto. Raporty wynagrodzenia na tym stanowisku podają różne kwoty, ale zdecydowanie większe niż teraz... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Czy ktoś z was miał podobną sytuację? Jak w tej sytuacji walczyć o swoje? Jakich argumentów użyć, żeby nie wyjść na desperata? Projekty w tej firmie są bardzo ciekawe, ale takie wynagrodzenie jest zdecydowanie za niskie.

Pozdrawiam cieplutko.

#it #pracait #pracbaza #wynagrodzenie #pensja
  • 15
@spidero: @Zona_faraona: @ceb0lak: Dzięki za porady ;) podpowiem kumplowi o B2B, ewentualnie jeżeli zobaczą, że kumpel się rozgląda to może pójdą po rozum do głowy, bo jest to naprawdę dobry specjalista.
@ddzwon: Masz rację, ja osobiście szukałbym pracy, która spełnia moje widełki, ale tutaj tylko mogę podpowiedzieć, może coś dobrego z tego wyniknie.