Aktywne Wpisy
Markotny_Marek +115
Niewielu z Was - młode wilcy - wie, że w latach 90. istniał zwrot "mój komputer jest za szybki."
Była sobie np. taka gierka "Cisco Heat" i jak nie wyłączyłeś TURBO w swoim 486DX2 z 66 MHz na 33 MHz, to brak optymalizacji gry powodował gejmołwer w pięć sekund, za szybko wszystko działało.
To nara xD
#komputery #nostalgia #ciekawostki
Była sobie np. taka gierka "Cisco Heat" i jak nie wyłączyłeś TURBO w swoim 486DX2 z 66 MHz na 33 MHz, to brak optymalizacji gry powodował gejmołwer w pięć sekund, za szybko wszystko działało.
To nara xD
#komputery #nostalgia #ciekawostki
Zostawiamy na chwilę obliczenia, symulacje by znów powrócić do przykładowego podejścia zamodelowania - odwzorowania rzeczywistego detalu - korpusu korkociągu. Ze względu na użycie prostych narzędzi, odbiorcami tego materiału mogą być nie tylko osoby, które ćwiczą umiejętności w sprawnym modelowaniu w programie SolidWorks, ale również poszukujące przykładowych rozwiązań do sposobu modelowania w innych programach typu CAD 3D. W moim podejściu, które jest tylko jednym z wielu, starałem się tak dopasować kroki wykonywania modelu, by późniejsze wprowadzanie zmian, czy nadanie parametryzacji modelu było jednym z łatwiejszych. Jeżeli chciałbyś podzielić się swoim rozwiązaniem, inną metodyką zamodelowania, tak aby inni Widzowie poszukujący uzasadnienia przyjętego sposobu mogli spojrzeć na wybrany przykład w inny sposób, istnieje możliwość przesłania drzewa operacji, kroków bądź opisu, które mogę opublikować w ramach prowadzenia kanału.
Zapraszam: [[#95] Model 3D korpusu korkociągu. Ćwiczenie modelowania SolidWorks 3D CAD](https://youtu.be/-so_EKB_MOc)
Do śledzenia również profil na Facebook
#inzynierprogramista #inzynieria #solidworks #cad #modelowanie3d #pracbaza #studbaza #ciekawostki #youtube #gruparatowaniapoziomu
źródło: comment_6Lt0ti1Jg9Bcq6lOPn4jtNbfnRDxmYXa.jpg
Pobierzźródło: comment_rigDSRHKdZ4sTzkguBWYGHQXCRLqQTkM.jpg
PobierzPonadto można rysować ciągiem linie proste i łuki. Po narysowaniu linii wystarczy najechać na jej punkt końcowy i pokaże się nam wówczas mały okrąg, po czym zaczniemy rysować łuk.
źródło: comment_hA2S08GeTFyRFtysILiaEZDHQFyykU5u.jpg
PobierzCo do mieszania bryłówki i powierzchniówki, czyli tzw. modelowanie hybrydowe. Być może kwestia szkoły albo przekonania, może gustu. Zauważam niekiedy, że wręcz nalega się na to, aby tam gdzie to możliwe stosować najprostsze metody ułatwiające późniejsze modyfikacje.