Wpis z mikrobloga

@masujbobra: ja tam u siebie w nieco bardziej włoskim i nieco bardziej archaicznym pojeździe robię to w dwie osoby:
jedna chwyta kierownicę oburącz po przeciwnych stronach i ciągnie
druga bierze młotek i jakiś punktak (tu akurat dobry byłby pręt średnicy wielowypustu) i po ustawieniu go centralnie do osi kolumny kierownicy naparza młotkiem.
Siła uderzenia odrywa wielowypusty od siebie, a osoba ciągnąca staje się posiadaczem kierownicy nie przytwierdzonej do auta.
  • Odpowiedz
@masujbobra
Ja ostatnio wymieniałem wklad lusterka w swoim samochódzie, bo jakis debil się nudził i zniszczył. No nie ważne. Podczas wymiany kilka razy zostałem rażony prądem, rozwaliłem sobie łapę, połamałem osłonę akumulatora i zniszczylem zaczep atrapy chlodnicy. Teraz mam lusterko ale się wszystko telepie i mnie wkurza.
Pomimo nabrania wprawy i doświadczenia z następnym lusterkiem pojadę na warsztat. Z tą atrapa też pojadę, bo się boję o silnik. skrzynie biegów i własne
  • Odpowiedz
@StaryWedrowiec: jakbym jeszcze te kluczyki miał( ͡° ͜ʖ ͡°) historia zaczęła sie od tego że zgubiłem klucze 3tyg temu i zamiast zawieźć stacyjke i komputer do gościa żeby dorobił klucz i zaprogramował nowy kod do immobilizera za 450 zł to myślałem że taniej wyjdzie usunąć immo i dorobić klucz osobno XD taki chuy za immo mnie skasował 200zł a klucz dorabiałem z zamka z drzwi który kur@a
  • Odpowiedz
@masujbobra: No niestety, ale w tym fachu nie ma "niskich cen", a próby zaoszczędzenia zazwyczaj kończą się niezbyt szczęśliwie dla klienta.

Nie widziałem, że zgubiłeś klucz. W poście o tym nie wspomniałeś.

Mówiłem o przekręceniu klucza w stacyjce, bo starsze beemki miały blokadę kierownicy tak zrobioną, że bolec blokował wieloklin będący częścią kierownicy i jeśli tego bolca nie schowałeś, to kierownicy nie dało się zdjąć. Na pewno tak jest w E34,
  • Odpowiedz
@StaryWedrowiec: próbowałem właśnie tak, dźwigałem stacyjke by nr blokowała ale nie pomagało. W sumie dopiero jak dokręciłem delikatnie śrubę to poszło :) no niskich cen nie ma niestety ale takie hobby ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz