Wpis z mikrobloga

@sm_m: a wez daj spokój, nawet na tym filmiku jest pokazane że zrobiłem odbicie, i odrobinę pracowałem nad posadzką, po czym chyba to niechcący skasowałem xD. Dopiero tuż przed uploadem się zorientowałem, no ale nie będę przecież od początku robił, więc stwierdziłem że już trudno, będzie bez tego :D
  • Odpowiedz
nawet nie zdając sobie sprawy jak to działa na ludzką psychikę i jakość także naszego życia :(


@defensive_midfielder: o to to, dokładnie. Najbardziej widać to po tym gdy sie idzie do jakiegoś urzędu ktory stacjonuje w nowym budynku. Rany, te panie są tam miłe!
  • Odpowiedz
@peetee: najlepiej było to widać kiedy zaczęli myć dworce przed Euro, nawet centralny w Warszawie zrobił się ładny w środku, a już środek dworca w Katowicach kompletnie zmienił kolor i nie mogłem wyjść z podziwu co było ukryte pod syfem
  • Odpowiedz
@peetee: Zawsze sie zastanawiam jak połączyć taką wizualizacje z realizacją. Przecież ty sobie dobierasz materiały z jakiś ogromnych zasobów bez skonkretyzowania czym to ma być wykończone żeby osiągnąc taki efekt. Pozniej realizując skąd mam wiedziec jakich mam użyc materiałów żeby to tak wyglądało. Gdzie nie wiem firm farb jest kilkanaście i każda ma nawet kilka odcieni tego samego koloru. Wizualizacja fajna rzecz, ale pożądna realizacja to sztuka
  • Odpowiedz
@peetee: cały ten dworzec powinni #!$%@?ć w powietrze i zrobić od nowa, a od lat są tylko próby estetycznych poprawek, ale technicznie to kiedyś #!$%@? i będzie dobra afera. W sumie to i tak mają szczęście że taka słaba zima to aż tak nie #!$%@? konstrukcji...
  • Odpowiedz
Pozniej realizując skąd mam wiedziec jakich mam użyc materiałów żeby to tak wyglądało


@Mateusz1q: to jest rola architekta aby dobrać odpowiednie materiały i przygotować do tego całą dokumentację wraz z wykazem materiałów.

ale #!$%@? cieniowania i efektów xd


@Kantar: e bez przesady, nie ma jakiegoś bardzo wielkiego efekciarstwa. Natomiast, chodziło mi głównie o to żeby pokazać że ten dworzec jest naprawdę ładny i jeśli go się dobrze wyeksponuje to jest
  • Odpowiedz
@peetee To nie jest takie hop siup że tylko się odmaluje, pouzupełnia ubytki i jest git. Z mojego (jeszcze małego) doświadczenia przystosowanie do użytkowania starych budynków to droga przez mękę ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
To nie jest takie hop siup że tylko się odmaluje, pouzupełnia ubytki i jest git. Z mojego (jeszcze małego) doświadczenia przystosowanie do użytkowania starych budynków to droga przez mękę ¯\(ツ)/¯


@Danicen: nigdzie przecież nie piszę że jest :) jakby było, to by już było pewnie odnowione.
  • Odpowiedz
@peetee Nie no, powoli się biorą za ważniejsze budynki które opłaca się odrestaurować. Ale za stwierdzenie że architekci dobierają materiały i opracowują dokumentację to moje inżynierskie serduszko smutło ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz