Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, zastanawia mnie jedna rzecz. Na przestrzeni 10 ostatnich lat kilkadziesiąt razy śniłem świadomie. Nie jestem pro w tej kwestii, ale swoje doświadczenie mam. Sporo przeżyłem i na tyle, na ile byłem w stanie, poznałem mechanizmy i prawa rządzącego światem świadomego śnienia. Ale jedna sprawa nurtuje mnie już od dłuższego czasu. Wiem, że trąci mocno Incepcją, ale mimo wszystko. Czy komuś z Was udało się w świadomym śnie położyć, zamknąć oczy i zasnąć wchodząc w kolejny sen? Sen we śnie, w którym również uzyskaliście świadomość? Czy to jest w ogóle możliwe. Próbowałem to robić, ale moje senne ja za każdym razem jest pełne przeświadczenia, że marnowanie LD nas spanie to jednak nie jest dobry pomysł. Z drugiej storny, kiedy już udawało mi się mnie przymusić, zasypiałem i sen przechodził w inny, w którym traciłem świadomość. Więc na swój sposób faktycznie jest to zmarnowana okazja. Ktoś ma większe doświadczenia?
#swiadomysen #luciddream #sny #psychodeliki
  • 10
@HumanAfterAll: ja się kiedyś położyłem spać we śnie i obudziłem też będąc we śnie, zwiększyła się znacznie świadomość bo tam liczy się intencja(nawet podświadoma) z jaką robisz różne rzeczy. Dużo jest takich ciekawostek w snach.
@HumanAfterAll: nie, po prostu silniejsze odczuwanie rzeczywistości i w sumie tyle. Ale to też nie zawsze bo kiedyś się położyłem i już nie wstałem we śnie. W książkach Castanedy to wyczytałem, dawno temu.
@mat888: Ciekawe. Muszę dorwać tę książkę.

@MaszynaTrurla: Właśnie mi się wydaje, że można schodzić coraz niżej (wchodzić coraz wyżej) i poznawać te światy od strony, której wcześniej się nie spodziewało w ogóle. Będę musiał się temu bliżej przyjrzeć. Zwłaszcza, że odbywałem też wiele OOBE, a sporo ludzi wspominało na forach, że LD jest dobrym katalizatorem do OOBE. W gruncie rzeczy jedno jest drugim na dobrą sprawę.

@Kajetan8: Wszystko jest
@Kajetan8: no wlasnie ta stabilnosc jest odroznieniem snu od realnosci, dlatego nie moze byc snem.

First of all, you would know it was all a dream. Because of this, the world around you would tend to rearrange and transform even more than is usual in dreams.”Impossible” things could happen, and the dream scene it-self, rather than disappearing once you know it to be “unreal, “ might increase in clarity and brilliance